Kocaeli yerli haberleri: Add Kocaeli Şubesi’nden Ateş Parçası Ünal Üzerine Duyurma

ZEVK GARDİYANOĞLU

Atatürkçü Kanı Derneği (ADD) Kocaeli Şubesi, Harf Devrimi ile ilgili sözleri nedeniyle AKP Kadro Başkanvekili Mahir Ünal için cürüm duyurusunda bulundu. Yazıhane Başkanı Taylan Bingöl, “Kankızıl Ünal’ın sözleri, bir rapor özgürlüğü değil, Anayasa’mızın değiştirilemez maddelerine karşı ayrımsız suçtur. Aynı zamanda çıkarmaya kadir oldukları dezenformasyon yasası kapsamında birlikte suçtur, zira biber dolması bilgidir. Nedeniyle Cumhuriyet savcılarını göreve davet ediyoruz” dedi.

Yordamlı Ünal, Kahramanmaraş 8. Arsıulusal Tezkere ve Kültür Fuarı’nda planlı konferansta, “Tarihteki sunma kaba kültürel bükülme Türkiye’de yaşanmıştır. Söz Temsili Fransız Devrimi, seçkin şeyi yıkmıştır ama lügate dokunmamıştır. Gene yeryüzü anif devrimlerden benzeri tanesi, Mao’nun Çin kültür devrimidir, lügate dokunmamıştır. Ama maalesef aynı ekin devrimi yerine Cumhuriyet Altını, bizim lügatimizi, alfabemizi, dilimizi, hasılı hep tefekkür setlerimizi bulunmayan etmiştir” demişti.

ADD Kocaeli Şubesi Başkanı Taylan Bingöl ve toplum örgütü üyeleri, bu sözleri zımnında zaman Mahirane Ünal üzerine Kocaeli Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’na cürüm duyurusunda bulundu. Yanlışlık duyurusunun arkası sıra adliye uğrunda açıklama eden Bingöl, şunları söyledi:

“Cumhuriyet Altını karşıtı ve Türki düşmanlığını itiraf fail AKP’li Yırtıkça Ünal, 20 yıldır Cumhuriyet Altını’imiz sayesinde nüfuz olan AKP hükümetinin kol başkanvekilidir. Dahi Cumhuriyet ve Türki düşmanlığını itiraf etmek amacıyla seçtiği yığın, Cumhuriyet Altını’imizin kurucusu Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün Cumhuriyet’i hayat ettiği Türk gençleridir. Cumhuriyet Altını’in Kod Devrimi, Açar Devrimi ve tenevvür mücadelesi, bilimi ve eğitimi tıpkısı azınlığın ayrıcalığı olmaktan çıkartıp tüm millete kazandırmıştır. Bu devrimlerle budun bilincini kazandık, emperyalizmin seçkin tip saldırısını defettik. Cumhuriyet Altını’imize karşı dâhilen ve dışarıdan ati tamlık saldırılara alın dahi tekrar bu devrimlere sımsıkı tutunacağız. Hepimizin bildiği için anti Atatürkçü cebin devrimci zihin ister memurları ile icap valileri ile gerekse Türkiye Balaban Kavim Meclisi’mizdeki uzantıları ile seçkin seferinde toplumumuzun nabzını denetlemek üzere bir cümleler kuruyor.

MAHİR ÜNAL’IN SÖZLERİ, BİR İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ DEĞİL, ANAYASA’MIZIN DEĞİŞTİRİLEMEZ MADDELERİNE KARŞI BİR SUÇTUR”

Kocaeli Valisi örneğinde gördüğümüz üzere, bu girişimlerin sonucu çabucak U dönüşüdür. Bu dönüşlerde yer büyük hisse ise bugün burada toplanan siz altın vatanseverlerin korkmaksızın kararlı ve kasıntılı duruşudur. Yargının ülkemizde geldiği nevmit ebat tabii bizleri kaygılandırıyor fakat Cumhuriyet’imize alın işlenen suçların sunma azından günümüzde taşıt altına alınması, yeniden mensur edilecek olan Atatürk Türkiye’sinde nazik önem kazanmaktadır. AKP Kadro Başkanvekili Yordamlı Ünal’ın sözleri, bire bir anlatım özgürlüğü değil, Anayasa’mızın değiştirilemez maddelerine cebin benzeri suçtur. Tıpkısı zamanda çıkarmaya muktedir oldukları dezenformasyon yasası kapsamında üstelik suçtur, çünkü dolma bilgidir. Nedeniyle Cumhuriyet Altını savcılarını göreve davet ediyoruz.”

Share: