Kırşehir’de “Şehide Vefa Şühedaya Dua” programı düzenlendi

Kırşehir Şehit Aileleri Toplumsal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yoluyla “Şehide Vefa Şühedaya Dua” programı düzenlendi.

Neşet Ertaş Hars Müzakere Merkezi’nde gerçekleştirilen programda, alplık türküleri eşliğinde seyir gösterisi yapıldı.

Programda Neşet Ertaş Iyicene Sanatlar Lisesi öğrencilerinin tayf aldığı seyir gösterisinde askere revan tıpkı gencin yaşadıkları ve ailesine martir haberinin verilmesi canlandırıldı.

Öğrencilerin gösterisi dolayısıyla salonu doladuran martir aileleri ve vatandaşlar duygun anlar yaşadı.

Dernek Başkanı Bahtiyar Kılıçaslan, programda yaptığı konuşmada, Kırşehir’in 3’ü hoca, 19’u polis ve 173’ü asker doğmak üzere toplam 195 şehit verdiğini söyledi.

Kılıçaslan, martir ailelerinin göreve geldikleri 2017 yılından itibaren İçişleri Bakanlığı ile Deneyimsizlik ve Spor Bakanlığının destekleriyle 5 projeyi hayata geçirdiklerini tabir etti.

Kılıçaslan, uyguladıkları projelerle şehitlik ormanı oluşturduklarını, ışık sergileri açtıklarını ve 16 farklı program gerçekleştirdiklerini dile getirdi.

“Şehide Vefa Şühedaya Dua” programını İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Umumi Müdürlüğü marifetiyle desteklenen “Behişt Vatanın Şerif Emanetleri Projesi” kapsamında düzenlediklerini vurgulayan Kılıçaslan, şehit ailelerini tıpkı araya getirerek kaynaştırmayı ve toplumda milli bilinci kemiksiz tutmayı hedeflediklerini kaydetti.

Programa, Kırşehir Ilbay Yardımcısı İsmail Çetinkaya, Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Umumi Başkanı Lokman Aylar, ülke protokolü, şehit aileleri, gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Share: