Kırşehir’de Cumhuriyet Konserine Okkalı İlgi

Kırşehir Belediyesi aracılığıyla 29 Ilk Teşrin Cumhuriyet Bayramı zımnında planlı konserde Aysel Yakupoğlu ve Değer Akış hayal aldı; Kırşehirliler, Cacabey Meydanı’na sığmadı.

29 Ekim 2022 Cumartesi günü Kırşehir Belediyesi tarafından tevhit edilen ve saat 18.00’de başlayan Cumhuriyet Bayramı Konseri, Cacabey Meydanı’nda gerçekleştirildi.

Konser öncesi Kırşehir Belediyesi Abdallar Topluluğu sahne aldı. Elan sonra Aysel Yakupoğlu, yüzü sıcak eserleri ile Kırşehir yöresine ilgili türküleri okudu. Aysel Yakupoğlu’na günün anısına plaketini, Belediye Başkan Yardımcısı Nuri Ilinek takdim etti.

Aysel Yakupoğlu konserinin arkası sıra sanatkâr Saygınlık Akın üstelik manzara alarak müstehap eserlerini seslendirdi. Değer Akın, Kırşehirliler’le ikinci posta buluşmanın mutluluğunu yaşadığını dile getirerek Belediye Reisi Selahattin Ekicioğlu’na teşekkür etti.

Saygınlık Akın’a günün anısına plaketini, CHP Kırşehir Mebus It Canlı İlhan ile gelişigüzel ikram eden Şehremini Ekicioğlu, “Cacabey Meydanı tekrar tarihi günlerinden birimi yaşıyor. Sizlere borcunuz var. Atatürk prensip ve devrimlerini yaşatmak içtimai görevimiz. Sanatçımız Onur Atak konserinde bu hararetli kalabalığı başlamak bizleri bahtiyar ediyor. Bayramınız mutlu olsun. 100. yılda da bu coşkuyu bütün gelişigüzel yaşatacağız” dedi.

CHP Kırşehir saylav Metanetli İlhan ise  “Cumhuriyet Altını bize egemenliği verdi. Bu kazanımları kaybetmemek amacıyla bu alanlara eş çıkıyoruz. Bu ülkeyi hiçbir zaman bir tane adama bırakmayacağız” diye konuştu.

Cumhuriyet Bayramı konserine vatandaşların alçak ilgi gösterdikleri gözlendi.

Share: