Kariyer fuarı Atatürk Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecek

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi tarafından planlı Yetenek Seçkin Yerde Bölgesel Kariyer Fuarlarının 2023 yılı etkinliklerine müteveccih gerçekleştirilen tedbir toplantısına katıldı.

11 ayrı bölgede yapılacak kariyer fuarlarının Şimal Rum Bölgesinde düzenlenecek etabına gene Atatürk Üniversitesi familya sahipliği yapacak. 6 toprak üniversitesinin birlikte hissedar namına katılacağı aktiflik 15-16 Mart 2022 tarihinde gerçekleşecek.

Fuarların 2023 yılı planlama toplantısı; Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde, Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Doç. Dr. Sağ Atay’ın koordinatörlüğünde, yeni dönemde fuarlara aile sahipliği yapacak 11 üniversitenin rektörü, rektör yardımcıları ve kariyer merkezi yöneticilerinin katılımıyla başladı.

Başbuğ Atay: “İnsan Kaynakları Ofisi Yerine Üniversitelerimizin Yanındayız”

Toplantıda yaptığı konuşmada, Kabiliyet Seçme Yerde Lehçe Kariyer Fuarlarının önümüzdeki yıl dördüncüsünün düzenleneceğini tamlayan Başbuğ Atay, şunları kaydetti: “Uzlaşma süresince, 2023 yılında gücük ay ve mart aylarında olacak şekilde üniversitelerimizin akla yatkın gördükleri yerlerde fuarlarımızı yapacağız. Ankara’daki kamu kurumları ve onlara ilişkin ilgilendiren kuruluşlar, defans uran ve Türkiye’nin özel sektörünü kumar eden nazik şirketlerimiz başta tevessül etmek üzere yereldeki şirketler fuarlara katılacak. Kabiliyet ihtiyacını karşılamaya müteveccih organizasyonun başarıyla yapılacağına inanıyoruz. İnancımız, kariyer merkezleri ve organizasyonların eş oldukları araçlar ve enstrümanlardan aldığımız güce dayanıyor. Bu işi yapma üstüne uzmanlık geliştirdiler. Yetenek kapısı ve birinci sınıfta sunulan kariyer planlaması dersi öğrencilerimizin farkındalık kazanmasına büyük yardım sağladı. Dördüncüsünü yapacağımız organizasyonun esbak yıllardan elan faziletkâr katılımlı aynı organizasyona dönüşeceğine inanıyoruz. 2023’te bölgesel kariyer fuarlarına mektepli katılımı beklentimiz 400 bin civarındadır. Bu beklentilerimizin karşılanması amacıyla Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi namına hep süreçlerde üniversitelerimizin yanındayız.”

Atatürk Üniversitesinin sonuç 2 yıldır yapmış olduğu kariyer fuarlarına dahi ayrıca değinen Başkan Atay, hem firma hem bile katılımcı noktasında Maşrık Anadolu Kariyer Fuarının (DAKAF) öne çıktığını vurgulayarak, Rektör Çomaklı gözetiminde ilkin Kariyer Planlama ve Çıkışlı İzleme Merkezi kalkmak için emeği sabık tamlık darülfünun ailesine teşekkürname etti.

Rektör Çomaklı: “Fuara Yeniden Ocak Sahipliği Yapmaktan Bahtiyarlık Duyacağız”

Gelecek sene düzenlenecek olan kariyer fuarıyla ilişik değerlendirmede kâin Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı ise fuarın, öğrencilerin kariyerleri açısından gür aynı tartı oluşturduğunu belirterek: “Öğrencilerimiz kişi mesleklerine evet dahi rabıt duyduklarına alanlara ilgili umum detaylarla hususi şirketler ve kerem kurumlarıyla aynı araya gelerek ulaşabiliyor. Öğrencilerimizin aksiyon ve staj bulma süreçleri ile istihdamlarına müteveccih girişimlerde bulunabildikleri fuar, yemeden içmeden öğrencilerin kariyerine değil, murahhas firmaların ati projeksiyonlarına de nazik ulama sağlıyor. Yüzlerce stant ve projenin sunulduğu fuarda ayrıca açık oturum, bilgi şöleni, konferans, ahbapça ve eğitim programları, atölye çalışmaları ile kariyer ve hisse senedi dünyasına müteveccih bilgilendirmede toplantıları düzenleniyor. Böylesine eke aynı etkinliğe 2023 yılında birlikte ocak sahipliği yapmaktan büyük bir memnuniyet duyacağız. Üniversitemiz ile alay malay Dert İbrahim Çeçen, Ardahan, Erzincan Binali Sebep, Erzurum Beceri, Kars Kafkas ve Munzur Üniversiteleri ile paydaş namına 15-16 Mart 2023 tarihinde düzenleyeceğimiz Kariyer Fuarımızın şehrimize ve ülkemize aynalı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Toplantıya Akdeniz Üniversitesi, Küçük Asya Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Dicle Üniversitesi, Erciyes Üniversitesi, Hasan Kalyoncu Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Trakya Üniversitesi rektörleri katıldı.

Yetenek Temas Yerde Lehçe Kariyer Fuarları Şubat- Mart 2023’te, 11 ayrı bölgede 11’i aile sahibi 130’a yakın üniversitenin paydaşlığında gerçekleştirilecek. – ERZURUM

Share: