Karaman’da ekol ve çevrelerinde uygulanacak tedbirler değerlendirildi

Karaman’da yeni terbiye-tedris yılında ekol ve çevrelerinde uygulanacak düzenlilik ve gidiş geliş tedbirleri değerlendirildi.

Vali Tuncay Akkoyun, Güzel Sanatlar Lisesi Konuşma Salonu’nda düzenlediği toplantıda, 2022-2023 eğitim bilimi-tedrisat yılının öğrencilere, öğretmenlere ve velilere kandırıcı olmasını ve başarılarla geçmesini diledi.

Karaman’ın eğitimde başarısını arttırmak üzere özverili tıpkısı mücahede yürüttüklerini tamlayan Akkoyun, “Şehrimizde muvaffakiyet oranının en üst seviyeye çıkması amacıyla devletimizin hep imkanlarını seferber etmeye hazırız. İmkan anlamında rastgele sıkıntımız yok. Kâfi kim çalışılsın, kâfi kim mücahede edilsin. İnanırsak, çaba edersek, ulaşamayacağımız tek garaz yoktur.” ifadesini kullandı.

Akkoyun, meslek bahçelerinin hafta sonları çocukların baziçe oynaması üzere ayan tutulacağını, çocukların hafta sonlarını tehlikesiz ayrımsız ortamda baziçe oynayarak geçirebileceğini, hafta arası eyyam amacıyla dahi lüzumlu umum asayiş ve gidiş geliş tedbirlerini aldıklarını söyledi.

Share: