Karadağ Milli Takımı’nda korona depremi!

“Dünyanın kıtalar arası koşulan tek maratonu” unvanını taşıyan, Dünya Atletizm Birliği (World Athletics) marifetiyle zer kategoride gösterilen maraton 43. sefer gerçekleştirildi.

Maraton, Anadolu Yakası’nda 15 Temmuz Şüheda Köprüsü’nün 250 metre gerisinden başladı. Maratonun startını CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Umumi Başkanı Meral Akşener ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu verdi.

Toplamda 40 bin kişinin koşacağı organizasyonda bire bir sene aradan bilahare 15 kilometre koşusu ile 8 kilometre halk koşusu de düzenleniyor. Bu iki kategorideki koşun, sabık yıl güneş tacı virüs salgını zımnında yapılamamıştı.

ERKEKLERDE VİCTOR KİPLANGAT KAZANDI

N Gösterişsiz 43. İstanbul Maratonu’nu erkeklerde Ugandalı atlet Victor Kiplangat kazandı.

Anadolu Yakası’nda 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nün 250 metre gerisinden başlayan ve Sultanahmet Meydanı’nda sonuç bulan 42,195 kilometrelik parkurda Ugandalı atlet Victor Kiplangat, 2 saat 10 dakika 18 saniyelik derecesiyle önceki tam düz aldı. Kiplangat, sonunda kariyerindeki önce maraton birinciliğini elde etti.

Kenyalı atlet Robert Kipkemboi, 2 saat 10 an 23 saniyelik süresiyle ikinci, Ugandalı Solomon Mutai ise 2 saat 10 zaman 25 saniye ile üçüncü oldu.

KADINLARDA KAZANAN SHELİA JEROTİCH OLDU

Kenyalı atlet Sheila Jerotich, 2 saat 24 zaman 15 saniyelik derecesiyle kadınlarda önceki sırayı elde etti.

Kenyalı atlet Jackline Chepngeno, 2 saat 24 an 21 saniyelik süresiyle ikinci, Habeşî Ayantu Abdi ise 2 saat 24 an 45 saniye ile üçüncü oldu.

ÖDÜLLER

43. İstanbul Maratonu’nu erkekler ve kadınlarda birinci tamamlayanlara 35’er bin dolar dünyalık ödülü verilecek. Maratonda ikinciliği elde edenler 20 bin, üçüncüler da 10 bin dolar bağış alacak.

Türk sporcularda ise maratonu bir numara bitirenler 30 bin liralık, ikinciler 15 bin teklik, üçüncüler ise 5 bin lira servet ödülünün sahibi olacak.

43. İstanbul Maratonu başladı

Pekin maratonu ertelendi

 

Share: