Karabük’ten gelişmemiş gücük

Karabük’te “Eller ve Uluslararası Himaye Kanunu” kapsamında eğleşme fail muhacir, sığınmacı ve koşullu mültecilerin mesleki gelişimlerini sağlayabilmek üzere 3 ay süren kaynakçı, elektrikçi ve mobilyacı eğitimleri sona erdi.

Karabük Üniversitesi (KBÜ) ile Mülteciler ve Sığınmacılarla Teavün Tesanüt ve Sübvansiyon Derneği (MSYD) ortada imzalanan tören düzeni çerçevesinde planlı eğitimler böylece Müşfik Dizdar Çığır Yüksekokulunda merasim düzenlendi.

Başarı sertifikasının arz edildiği etkinlikte, 15 katılımcının yapmış olduğu asar sergilendi.

Etkinliğe, KBÜ Rektörü Prof. Dr. Hempa Polat, KBÜ Rektör Yardımcısı Mustafa Yaşar, İŞKUR İl Müdürü Mustafa Çalış, Sürekli Yetişek Aplikasyon ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Gökhan Sur, MSYD Yönetim Kurulu Başkanı Erdem Ayçiçek, İl Göç İdaresi Müdürü Osman Dorkaç, MSYD Proje Müdürü Buruç Temiz, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Safranbolu’da “Yıldızlı Çekicilik Sinema Geceleri” etkinliği

UNESCO Dünya Bırakıt Kenti Safranbolu’da, 30 Ağustos Galibiyet Bayramı kutlamaları kapsamında “Berrak Gelgel Sinema Geceleri” etkinliği düzenlendi.

Safranbolu Belediyesince Leyla Dizdar Kültür Merkezi bahçesinde yapılan programda, “Kırmızı Pabuçlar ve 7 Cüceler” filmi izleyiciyle buluştu.

Etkinlik, bu akşam ezanı 20.30’da “Çanakkale Yolun Sonu” filmi gösterimiyle sona erecek.

Share: