Karabük’te Aile Okulu projesi ile 2 bin 671 ege terbiye aldı

– Karabük’te Sülale Okulu projesi ile 2 bin 671 ege yetişek aldı

KARABÜK – Karabük’te Aile Okulu Projesi çerçevesinde ülke genelinde 2 bin 671 ege terbiye aldı.

Pandemi sürecinde okuldan ırak küsurat öğrencilerin mütebeddil alışkanlıklarını tekrar normal kişi salmak amacıyla 10 farklı konuda eğitimlerin verildiği projede veliler mektepli kabil yetişek alıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayeleriyle Milli Eğitim Bakanlığı’nın başlatmış olduğu Karı Okulu Projesi çerçevesinde Bahaddin Gazi TOKİ Cevizkent Ortaokulu’ndaki velilere sunulan derse Karabük Valisi Fuat Gürel dahi eşlik etti.

Velilerle bu arada derse katılan Ilbay Fuat Gürel ders böylece gazetecilere yaptığı açıklamada, pandemide değişen alışkanlıklardan sonradan bu eğitimlerin çokça oylumlu olduğunu ve proje çerçevesinde mülk genelinde 2671 velinin eğitim bilimi aldığını söyledi.

Teknolojik cihazlardan torunlar hangi büyüklüğünde uzak tutulsa dahi pandemi döneminde yetişek için mecbur kaldıklarını vurgulayan Gürel, teknolojik cihazların menfi yanları ile baş edebilmek amacıyla bu eğitimlerin dirimlik önem taşıdığını söyleyerek, “Bugün teknoloji bağımlılığıyla ilgili eğitimler veriliyor. Anne ata olarak bizlerin dahi yönetmekte zorlandığımız bu hususlarda bu konuda eğitimler düz emare öğretmenlerimiz sebebiyle velilerimiz eğitiliyor” dedi.

Okulun beyyine öğretmeni ve Eş Okulu projesinde eğitmenlik eden Semra Çatal familya eğitimi kursunun 44 saatlik benzeri kurs olduğunu söyleyerek, “Kursta sekizinci haftadayız. Kurs 11. haftada sona erecek. Burada aileler yaşadıkları sorunlarda tek olmadıklarını, kendileri kadar eş sorun kıpırdak şahıslar olduğunun farkındalığı oluştu. Velilerimizde aynı deşarj oldu. Sorunlarla akıllıcasına saksı ika becerileri, faal iletişim ihdas becerileri, teknoloji bağımlılığının zararlarında korunma ve akran zorbalığı kadar eş bir nice konuda eğitimler alarak kendilerini elan emniyetli düşünmeye başladılar. Faydasını gördüklerini üstelik paylaşıyorlar” şeklinde konuştu.

“Çocukların hızına yetişebilmek istiyorum”

Üç çocuğunun okula gittiğini söyleyen kursiyer Hatice Acat, çocuklarını henüz bereketli anlayabilmek namına lise eğitimi aldığını belirterek, “Çocukların hızına yetişebilmek istiyorum. Biz anneler teknoloji dünyasında çocuklarımızdan çok geride kalıyoruz. Çocuklarımızı henüz gani anlayabilmek ve onlarda akla yatkın bildirişim kurabilmek yerine kursun bize şişman katkısı oldu” diye konuştu.

Bahaddin Gazi TOKİ Cevizkent Ortaokulu’ndaki etkinliğe Karabük Valisi Fuat Gürel ile eşi Korkunç Aras Güler, İl Milli Eğitim Bilimi Müdürü Nevzat Deniz Kazı, İl Milli Terbiye Müdür Yardımcısı Erdal Üngören, öğretmenler ve kursiyer veliler katıldı.

Share: