KAHRAMANMARAŞ – “DOĞRU Parti Politika Akademisi Eş” programı düzenlendi

Kahramanmaraş’ta, YANLIŞSIZ Tümen Genel Eşkâl Kadın Kollarınca planlı “DOĞRU Parti Yöntem Akademisi Karı” programı, Sülale ve Sosyal Hizmetler Vekil Yardımcısı Fatma Öncü’nün katılımıyla gerçekleştirildi.

Öncü, Dulkadiroğlu Deneyimsizlik Merkezi’nde organize edilen programda, partilerinde eğitim faaliyetlerinin ehemmiyet taşıdığını söyledi.

Eğitimlerin birçok siyasetçinin yetişmesine bindi sağladığını dile getiren Avangart, programın, seçmenlerin partiyle istek bağını güçlendirmeyi amaçladığını anlatım etti.

Avangart, eğitim faaliyetlerinin hayırlara araç olması temennisinde bulunarak, şunları kaydetti:

“YANLIŞSIZ Tümen Ar-Ge ve Eğitim Bilimi Başkanlığı, araştırı, geliştirme ve terbiye faaliyetleri icra misyonu özellikle doğmak amacıyla, toplumsal konuları ele alarak stratejiler belirlemektedir. Başkanlığımız, halkın beklenti ve ihtiyaçlarına yönelik yaptığı analizler doğrultusunda çözümler sunmak amacıyla hizmet sunmaktadır. Parti üyeliği ve siyasi düşün farkı gözetmeksizin iştirak ölçü imkanı sunan Politika Akademisi, SELIM Fırka’nin aracısız bölüt açılan kapısıdır. Bilimselliğe verdiği ehemmiyet ve akademik çalışmalarıyla eş ayrımsız benzeri geliştirilen eğitimlerle sayımsız siyasetçinin yetişmesine bindi olunmuştur. Türk siyasetine tendürüst koku, bakir ayrımsız çağ getirmiştir. Ülke genelinde düzenlenen yöntem akademisinde katılımcıların siyasa, çağ, tutum, dış siyaset gibi alanlarda uzman kişilerden eğitim bilimi alması sağlanarak, siyasete yönelik içtimai ilgiyi yükseltmek hedeflenmiştir. Seçmenlerin partimizle gönül bağını takviye etmek üstelik amaçlar arasındadır. Bu doğrultuda ülkemizde tıpkı siyasi parti yoluyla 19 dönemdir kıvrak olarak muteber tek eğitim bilimi sistemidir. 2008 Gücük Ay ve 2020 Temmuz tarihleri arasında farklı kuruntu ve panel eğilimlerde olan 85 bin 968 kişiye yetişek imkanı sağlanmıştır. 20. Eğitim döneminde Ar-Ge ve Yetişek Başkanlığımız ile Eş Kolları Başkanlığımızın alay malay yönettiği bu eğitim bilimi programı, umuyorum ki bilcümle teşkilatımıza hayırlar ve Türkiye’nin geleceği üzere çokça iyice kazanımlar sağlar.”

Konuşmaların ardından Öncü, Ocak ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığının çalışmaları için katılımcıları bilgilendirdi.

Programa, Aile ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürü Mutlu Kaya, SELIM Öğür Kahramanmaraş Avrat Kolları Başkanı Gül Çitil Kari ile fırka üyeleri katıldı.

Share: