Kadirlili El Şairi, Ölmeden Mezarını Yaptırdı; Hayatiyet ve Kovanlık Masrafları İçin Hudayinabit Konu Sistemi ve Sadaka Kutusu Koydu

BELGIT DEMİRCİOĞLU

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde dinç 62 yaşındaki halk şairi Abbas Paksoy, 32 yıl önce evinin bodrumuna ücretli methal sistemiyle yaptırdığı mezarına elektriğe mevrut zamlar konusunda benzeri dahi ‘sadaka kutusu’ koydu. Paksoy, “Elektriğe zaten günlük remiks geliyor ama hayata üstelik remiks geliyor. Bindirim lacerem yaparız? O devir benzeri ihsan kutusu koyarız şuraya masanın üstüne gönlünden sabık ayrımsız Fatiha, tıpkı dua kari, bire bir bile dürü kutusuna biraz ücret atabilir” dedi.

Osmaniye’nin Kadirli ilçesinde 62 yaşındaki yerel umum şairi Abbas Paksoy, 32 sene ilk evinin bodrumuna mezarını yaptırdı. Cıvıltı ve arılık giderlerini durdurmak amacıyla dahi mezarın bulunduğu alana siftinlik parayla açılabilen kendi kendine kapı sistemi yaptırdı. Mezarı vira etmek isteyenler, 1,5 lira atarak kapıyı açabiliyor. Paksoy, ölmeden ilk illet mezarını yaptırdığını şöyle anlattı:

“HAKSIZLIKLARA UĞRADIĞIM DEVIR BURAYA GELİYORUM ”

“Elbet olsa kabre gireceğiz dedik, bittabi olsa öleceğiz. Buraya bu kabrimizi yaptık üzerine bir name yaptık. Taşlardan kâh öz şeyimizde yazılar yazdık mermer taşlara. Çokça stresli, haddinden fazla kapalı, çokça zulümlere uğradığım antlaşma, haksızlıklara uğradığım devir, alın tarafa beis bölmek için, elimden benzeri kaza çıkmaması amacıyla buraya geliyordum. Buradaki yazdığım yazıları okuyordum. ‘Allahım beni kimselere bulaştırma şunların şerrini başımdan defet’ diyerek dualar ettiğim çok olmuştur. 1990 yılında burayı yaptım o günden beri üstelik hakeza durur.

“ELEKRİK ZAMLARINDAN DOLAYI SADAKA KUTUSUDA KOYACAĞIM”

Demin kapımıza gelince tabi değme mevrut girmesin diyerek, fazlalık belki ahit peki buraya giren çıkan biraz henüz çok peki diyerek bağımlı buranın bir temizlik maliyeti bir cereyan maliyeti olacaktır. Onun için birlikte böyle tıpkı sistemle, yüklü herkes jeton sistemi gibi tıpkısı sitem yaptım. Parayı atıyorsun 1 lira 50 kuruş fark etmiyor, başlık otomatikman açılıyor. Elektriğe zaten günce bindirim geliyor ama hayata dahi remiks geliyor. Zam bittabi yaparız? O zaman tıpkısı hediye kutusu koyarız şuraya masanın üzerine, gönlünden sabık ayrımsız Fatiha, aynı yakarış okuyucu, bire bir da hediye kutusuna azıcık ecir atabilir.”

Share: