İzmir’de cinayet: 1 geberik, 2 dertli

İzmir’in Kemalpaşa ilçesinde öfkeli eş, metrukiyet aşamasındaki karısının ikbal ilişkisi olduğunu öne sürdüğü şahsı pompalı tüfekle vurarak öldürdü. Kıya şüphelisi henüz sonradan benzeri tüfekle eşi ve kayınvalidesini vurarak yaraladı.

Olay, bugün ilçeye tutkun Ulucak İstiklal Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye bakarak, M.C.A. (27), ayrı yaşadığı eşiyle arzu ilişkisi olduğunu öne sürdüğü Gelişigüzel Çipo ile sokakta karşılaştı. M.C.A., yanı sıra getirdiği pompalı tüfekle Çipo’e dağ ederek kaçtı. Olayı görenlerin ihbarı konusunda bölgeye cingöz ve sağlık ekipleri atıf edilirken, görüngü adına gelen esenlik ekiplerinin incelemesinde, başından vurulduğu öğrenilen Seçkin Çıpa’in hayatını kaybettiği belirlendi.

Aynı tüfekle eşini ve kayınvalidesini vurdu

Rastgele Çıpa’i öldüren M.C.A. daha sonraları Kemalpaşa kaymakamlık merkezinde hareketli kayınvalidesinin evine gitti. Saldırgan kayınvalidesi G.E. (58) ve ayrı yaşadığı eşi E.A.’ya (25) zehir etti. Vücuduna hamiş fail saçmalarla yaralanan temel kız fenomen yerine irsal edilen esenlik ekipleri vasıtasıyla hastaneye kaldırıldı. Yaralıların dirimsel tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.

Şüpheli gözaltına alındı

Öte yandan Değme Demir’i pompalı tüfekle vurarak öldüren, daha sonra da tıpkısı tüfekle kayınvalidesi G.E. ve ayrı yaşadığı eşi E.A.’yı yaralayan M.C.A., güllabi ekipleri aracılığıyla yakalanarak gözaltına makbuz. Şüphelinin işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

Olayla ilgili başlatılan sormaca sürüyor. – İZMİR

Share: