İzmir’dahi kız arkadaşını darbetmekten ukubet alan sanık demin bile “yıldırma” suçundan ukubet yedi

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde kız arkadaşını darbettiği gerekçesiyle delik cezasına çarptırıldıktan bilahare yıldırma ettiği belirlenen ve için baştan sorun açılan maznun B.Ö, bu öğün 10 ay mahbes ve 4 periyot karşılığı adli mülk cezasına çarptırıldı.

Karşıyaka 2. Temel Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya yan avukatları katıldı.

Bilgili, müdrike böylecene müştekiye yönelik “yıldırma” suçunu işlediği gerekçesiyle sanığı 1 sene hapishane ve 5 aktarılma karşılığı adli servet cezasına çarptırdı. Bilgili, sanığa iskonto uygulanmasına karar vererek cezayı 10 kamer mahbes ve 4 ahit adli mal cezasına çevirdi.

Sanığın isteyerek suçtan 3 aydan fazla mahkumiyeti bulunması, cezasının ertelenmesi durumunda yeniden yanlışlık işlemeyeceğine dayalı mahkemede vicdani tatmin oluşmadığını belirten hakim, cezanın ertelenmesine vadi olmadığına değişmeyen verdi. Bilge, hükmün açıklanmasının mankafa bırakılmasına mevki olmadığını bile bildirdi.

Bilge, sanığın “özel hayatın gizliliğini ihlal” suçundan ise beraatine hükmetti.

Karşıyaka ilçesinde hareketli B.Ö, güzeşte sene mart ayında kız arkadaşı Z.Ç’yi beyzbol sopasıyla darbetmişti. Hastaneden rapor kayran gailesiz kız, şikayetçi olmuştu. Için ülkü açılan B.Ö, “taşlama” ve “isteyerek cerh” suçlarından 1 sene 3 kamer hapishane cezası almıştı. Z.Ç’yi bu misil zılgıt edip şantaj yaptığı öne sürülen B.Ö. için bir sevgili daha açılmıştı.

Share: