Isparta’da gerçekleştirilen arakçılık olaylarına ait 104 saatlik kamera görüntüleri incelendi

Isparta’da merkeze sınırlanmış 5 mahallede gerçekleşen 7 ayrımlı arakçılık olaylarına ait yapılan çalışmalarda 24 aksiyon yeri ve 104 saatlik müşteri görüntüleri incelendi.

Isparta İl Güven Müdürlüğü marifetiyle diyar merkezinde tutkun Pirimehmet, Yedişehitler, Halifesultan, Davraz, Bahçelievler Mahallelerinde teşrinisani ayı içerisinde halk pazarlarında, pazarcıların satışını gerçekleştireceği sebze ve meyve ürünlerinin çalınması ile meydana mevrut 7 ayrımlı arakçılık olayı ile ilişik 24 ayrımlı gelişim yeri ve ikamete ilgilendiren toplamda 104 saatlik kamera görüntüleri incelendi. Yapılan tetkikat sonucunda berbat şahsın E.Ş. isimli nefer olduğu tespit edildi. Aynasız erkek Arakçılık ve Yankesicilik Fasıl Amirliği ekipleri tarafından yakalanarak, sevk edildiği adli mercilerce tutuklanarak cezaevine konfirmasyon edildi.

Ayrıca İl Güvenlik Müdürlüğü ekipleri eliyle 28 Kasım günü Isparta ili Davraz Mahallesinde yapımı bitmeme eden Budun Bahçesi inşaatında meydana mevrut yaklaşık 900 Kilo çipo hırsızlığı ile ilgili yerine R.A, S.A ve N.A.M. isimli nahoş eşhas yakalanarak haklarında vacip adli muamele yapıldı. Çalınan 900 kilo demir malzeme bulunup hareket yeri sahibine doğrulama edildi. – ISPARTA

Share: