Hüseyin Yayman: “Ak Parti’nin Seçme Müziği Değil, Türkiye Yüzyılı Sunumunda Çalınan Bire Bir Çalgı Aleti”

AKP Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Polis Akademisi Bandosu’nun seslendirdiği şarkıyla ilişkin ” DOĞRU Fırka’nin seçme müziği değil, Topluluk İttifakı’nın Türkiye Yüzyılı sunumunda çalınan tıpkısı çalgı. Ego bu müziğin polis güçleri bandosunda çalındığını görmedim, duymadım” dedi.

TBMM Dijital Mecralar Komisyon Başkanı ve AKP Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, zaman TBMM’üstelik basın açıklaması yaparak gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Yayman, AKP’nin HDP’yi yıldırı örgütü kendisine konumlandırmadığını ama şiddet eylemleri ile bağını kesmesi gerektiğini belirterek şunları dile getirdi:

“AKP MÜZAKERECİ, DEMOKRATİK SİYASETİ ÖNCELEYEN VE 20 YILDIR DE SESSİZ DEVRİM GERÇEKLEŞTİREN BİR PARTİDİR”

“Temas ant YANLIŞSIZ Parti sözcülerimiz üstelik Cumhurbaşkanımız de milletvekilleri üstelik HDP’nin yasal aynı parti olduğunu amma terörle, fıldır arasına vuzuh koyması gerektiğini ve bu noktada askerlerimizin, polislerimizin martir edilmesi karşısında çıtını dahi çıkarmamasını ve PKK’nın, terör örgütünün güdümünde olmasını ve PKK’nın güya Ankara’daki tıpkı şubesiymiş gibi arada sırada akım etmesini akıllıcasına bulmuyoruz. AK Fırka belletici siyaseti, demokratik siyaseti önceleyen ve 20 yıldır bile ağızsız devrim gerçekleştiren benzeri partidir. Tavrımız nettir, Cumhurbaşkanımız ‘gerekirse ego baldıran zehri içeceğim’ diyen yegâne liderdir.

“YANLIŞSIZ PARTİNİN SEÇİM MÜZİĞİ DEĞİL, HALK İTTİFAKI’NIN TÜRKİYE YÜZYILI PROGRAMINDA YAPILAN BİR MÜZİK”

Ben bu şarkıyı haddinden fazla beğendim, Türkiye yüzyılının hızla başlaması yemeden içmeden benim hayalim değildi, bütün milletimizin hayaliydi. Ego ayrıksı nerede çalındığını bilmiyorum ama bu şarkıyı, sözlerini bir iddianın yansıması adına görüyorum ve farklı enstrümanların, seslerin orada olması aslında partimizin bile Türkiye’yi farklılıkları içre tıpkı naz olarak gördüğünün ispatıdır.”

Yayman, benzeri soru konusunda “YANLIŞSIZ Tümen’nin intihap müziği değil, Topluluk İttifakı’nın Türkiye Yüzyılı sunumunda çalınan bire bir çalgı. Ego bu müziğin polis bandosunda çalındığını görmedim, durmadım. Araştıracağım ama bu politika üstü bu aynı sav söz. Bu AKP’nin değil MHP’nin değil, CHP’nin, HDP’nin, İYİ Öğür’nin değil hep Türkiye’nin iddiasını ortaya koyan ve milletimize tıpkı misyon gösteren bir slogandır.”

Share: