Hava Bilgisi uyardı, eldivenlerinizi çıkarın kar geliyor! Hem bile elden Doğu’da değil

Talih genelinde gelgel sıcaklıklarının düşmesinin arkası sıra vatandaşların gözü kulağı kar yağışına çevrildi. Hava Bilgisi da vatandaşların aklındaki istifham işaretlerini giderdi. Hava Bilgisi tarafından 11 kasım albeni genişlik raporunda kar yağışına ilgili mufassal namına hikmet verildi.

KARADENİZ BÖLGESİNDE DAHI KAR YAĞIŞI BEKLENİYOR

Yeni rapora göre, Doğu Karadeniz, Gün Doğusu Anadolu’nun doğusu ile Kalaba, Batman ve Siirt çevrelerinde baran ve boğanak, Doğu Anadolu’nun doğusu ile Gün Doğusu Karadeniz’in faziletli kesimlerinde karla karışık baran ve kar yağışlı geçeceği adisyon ediliyor. İç ve şimal kesimlerde sabahleyin ve şeb saatlerinde kayran saha sis ve pus hadisesi bekleniyor.

HAVZA MINTIKA HAVA ŞARTLARI

MARMARA

Modüler ve bir iki bulutlu, giderek Trakya kesiminin düz düzlük çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabahleyin ve gece saatlerinde düz saha sis ve inç olayı bekleniyor.

Çanakkale 18°C Parçalı ve birkaç bulutlu

İstanbul 18°C Modüler ve bir iki bulutlanmış

Kırklareli 18°C Modüler ve bir iki bulutlanmış

Kocaeli 19°C Parçalı ve beş altı bulutlu

EGE

Birkaç bulutlanmış ve meydanda geçeceği hesap pusulası ediliyor. Tün ve sabahleyin saatlerinde bağırsak kesimlerinde yer meydan sis ve pus olayı bekleniyor.

Afyonkarahisar 17°C Az bulutlanmış

Denizli 21°C Bir Iki bulutlanmış

İzmir 21°C Bir Iki bulutlu ve zahir

Muğla 20°C Beş Altı bulutlu ve münhal

AKDENİZ

Az bulutlanmış ve çıplak, doğusunun meydan düz modüler ve haddinden fazla bulutlanmış geçeceği adisyon ediliyor. Tün ve sabahleyin saatlerinde Garp Akdeniz’in çöz kesimlerinde saha meydan sis ve parmak olayı bekleniyor.

Adana 26°C Parçalı ve çok bulutlu

Antalya 24°C Birkaç bulutlu ve bariz

Hatay 23°C Modüler ve çokça bulutlu

Isparta 19°C Beş Altı bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlanmış geçeceği oranlama ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde meydan kayran sis ve pus olayı bekleniyor.

Ankara 17°C Modüler ve az bulutlanmış

Eskişehir 17°C Parçalı ve bir iki bulutlu

Kayseri 13°C Parçalı ve beş altı bulutlu

Konya 15°C Parçalı ve az bulutlu

BATI KARADENİZ

Parçalı ve bir iki bulutlu geçeceği aritmetik ediliyor. Geceleyin ve sabah saatlerinde iç kesimlerinde düzlük düzlük sis ve pus olayı bekleniyor.

Bolu 16°C Parçalı ve az bulutlu

Kastamonu 15°C Modüler ve az bulutlu

Sinop 17°C Parçalı ve beş altı bulutlu

Zonguldak 15°C Modüler ve bir iki bulutlanmış

ORTA VE ŞARK KARADENİZ

Modüler ve çok bulutlanmış, Maşrık Karadeniz ile Kalabalık çevrelerinin yağışlı geçeceği hesap pusulası ediliyor. Yağışların, genellikle baran ve boğanak, çöz ve efdal kesimlerinde karla karışık baran ve saha vadi kar şeklinde olması bekleniyor. Şeb ve sabah saatlerinde Mutedil Karadeniz’in bağırsak kesimlerinde vadi meydan sis ve pus olayı bekleniyor.

Artvin 14°C Parçalı ve çokça bulutlanmış, akşam ezanı saatlerine kadar yağmurlu, faziletli kesimleri karla anlaşılmaz yağmur ve saha yer kar yağışlı

Samsun 16°C Parçalı bulutlu

Tokat 15°C Modüler bulutlu

Trabzon 15°C Çok bulutlanmış, akşam saatlerine kadar yağmurlu

ŞARKI KÜÇÜK ASYA

Parçalı ve çokça bulutlu, maşrik kesimlerinin genelinin fasılalı yağmurlu, şimal ve doğusunun yükseklerinin karla anlaşılmaz baran ve yer meydan kar yağışlı geçeceği hesap pusulası ediliyor. Akşam ve sabahleyin saatlerinde meydan saha sis ve inç olayı bekleniyor.

Elazığ 14°C Modüler ve çokça bulutlu

Erzurum 8°C Parçalı ve haddinden fazla bulutlu, akşam saatlerine büyüklüğünde yağmurlu, faziletli kesimleri karla karışık baran ve meydan vadi kar yağışlı

Kars 9°C Modüler ve çokça bulutlanmış, akşam ezanı saatlerine büyüklüğünde yağmurlu, erdemli kesimleri karla anlaşılmaz yağmur ve düzlük kayran kar yağışlı

Van 10°C Parçalı ve çok, fasılalı yağmurlu, efdal kesimleri karla anlaşılmaz baran ve meydan kayran kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Modüler ve çokça bulutlu, Batman ve Siirt çevrelerinde aralıklı yağmur ve sağanak bekleniyor.

Diyarbakır 16°C Parçalı ve çok bulutlu

Gaziantep 17°C Modüler ve haddinden fazla bulutlu

Siirt 17°C Parçalı ve çok bulutlu, fasılalı yağmur ve sağanak yağışlı

Şanlıurfa 19°C Parçalı ve çok bulutlanmış

Share: