Hakkari’de ağababa tohumunun üretileceği atölye açıldı

– Hakkari’dahi dede tohumunun üretileceği işlik açıldı

HAKKARİ – Hakkari’dahi 85 kadının istihdam edildiği ve ağababa tohumu üzerinde düzentileme yapacak olan Lilyana Dizayn Atölyesi, Vali Yardımcısı ve Şehremaneti Başbuğ Yardımcısı Vekili Mustafa Patent Kasımoğlu tarafından hizmete açıldı.

Biçer Mahallesi’ndeki Hakkari İş Geliştirme Merkezi binasında hizmete açılan Lilyana Tasarım Atölyesi’nin açılışında mütekellim Ilbay Yardımcısı Kasımoğlu, kadınların istihdam edileceği atölyenin oflaz olmasını diledi.

Değişik uzvi ürünlerin sergilendiği atölyeyi gezen Kasımoğlu, çocuklarla üstelik yakından ilgilendi.

Hakkari İş Kadınları Derneği ve Bağlı Sorumlu Lilyana Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Ümmühan Incitici, Lilyana Dizayn Atölyesi’ni kurduklarını belirterek, “85 kadının istihdam edildiği atölyede ata tohumu ve kalın kafalı transformasyon konusunda çalışmalar yürütülecek. Işlik encam kim zamanlarda işaret tescili dahi yapılacak. Hakkari amacıyla ve alelhusus bölgede karı girişimcilerinin sayısını arttıracak. Yıpranmamış projelerle dahi Hakkari iline yenilikler katmaya devam edecek” dedi.

Açılışa Ilbay Yardımcısı Mustafa Nişancı Kasımoğlu, HATSO Başkanı Para Taş, Hakkari Canlı Girişimciler Derneği Başkanı Veli Kaya, Ahali Terbiye Merkezi Müdürü Nazif Şekerli, hisse senedi insanları, STK temsilcileri ve ara sıra çalım müdürleri ile haddinden fazla sayıda eş katıldı.

Share: