Giresun’da fındığa munzam dirimsel maviyemiş ve salep üretimine yardım desteği

Giresun’da fındığa eklenmiş dirimsel namına semavi incir ve sahlep üretiminin geliştirilmesine müteveccih İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafında mevhibe desteği verileceği belirtildi.

Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü eliyle, Giresun’da fındığa eklenmiş dirimlik namına maviyemiş üretinine yüzde 75, sahlep üretimine ise yüzde 50 armağan desteği verileceği açıklandı.

Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Tarım ve Orman Bakanlığımız marifetiyle ülkemiz genelinde uygulamaya konulan ‘Tarım Arazilerinin Etkinleştirilmesi Projesi’ kapsamında ilimizde zir proje kendisine ölçülü Giresun İlinde Maviyemiş Üretiminin Arttırılması Projesi için maviyemiş fidanlarına yüzde 75 armağan desteği verilecektir. Antrparantez Giresun İlinde Sahlep Üretiminin Geliştirme Projesi için de salep yumrusuna yüzde 50 atıfet desteği verilecektir. Projelerimize eksiksiz çiftçilerimiz çağrılı olup başvurular 24 Mart 2023 tarihine kadar devam etmektedir. Başvurular İl ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerimize bizzat yapılması gerekmektedir” denildi. – GİRESUN

Share: