FETÖ’nün askeri muzlim yapılanmasına faaliyetler: 22 murakabe

FETÖ’nün askeri mesture yapılanmasına operasyon: 22 gözaltı

500 bin TL mesabesinde döviz, TL ve süs eşyası ele geçirildi

ESKİŞEHİR – Fetullahçı Terör Örgütü’ne müteveccih planlı Gazi Turgut Arslan Operasyonu çerçevesinde, örgütün ‘güncel askeri saklayarak yapılanması’ içerisinde faaliyette bulundukları tayin edilen 22 nahoş Eskişehir merkezli 7 ilde düzenlenen operasyonlarla gözaltına makbuz.

Alınan bilgiye bakarak, Eskişehir Güvenlik Müdürlüğü Terörle Savaşım, İstihbarat, Kaçakçılık ve Tevhit Suçlarla Mücadele ve Siber Suçlarla Uğraş birimleri koordinesinde, FETÖ’nün askeri mahfi yapılanmasına müteveccih cerrahi müdahale düzenlendi. Örgütün edimsel ve mali yapılanmasının afişe edilmesi amacıyla gerçekleştirilen Gazi Turgut Aslan Operasyonunun devamı namına düzenlenen cerrahi müdahale çerçevesinde merkezi Eskişehir tevessül etmek için; Ankara, İstanbul, Samsun, Muğla, Kahramanmaraş ve Hatay’da kâin 23 adrese hâkim düzenlendi. 23 suratsız şahsın yakalanmasına yönelik düzenlenen operasyonlarda 22 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Firari olan 1 şüphelinin yakalanmasına müteveccih icraat ise bitmeme ediyor.

Şüpheliler beyninde meslekten ihraç zabitan, hekim, mühendis ve öğretmen bulunuyor

Gözaltına alınan şüpheliler ortada askeri yapılanmada; hür teşebbüs çalışanı pinhan imam, meslekten ihraç 6 albay, 2 yarbay, 5 üsteğmen ve etkin fariza eden binbaşı bulunuyor. Ayrıca şüpheliler arasında ihraç edilmiş ve etken doktorlar, ihraç edilmiş mühendis ile hoca birlikte bulunuyor.

500 bin TL değerinde döviz, Türk Lirası ve bezgi eşyası ele geçirildi

Operasyon çerçevesinde adreslerde yapılan aramalarda; 7 bin 670 Euro, 16 bin 75 Amerikalı doları ve 29 bin 500 Türk Lirası koyulmak amacıyla kestirmece 500 bin TL mesabesinde mal ve mütenevvi bezek eşyasının beraberinde iletişim kurdukları operasyonel eşkal ve çokça sayıda dijital malzeme ele geçirildi.

Share: