Eskişehir’de bir gencin apartmandan atılarak öldürülmesiyle ait 3 sanığın yargılandığı dava

Eskişehir’de darbettikleri genci apartmanın üçüncü katından atarak ölümüne bozukluk oldukları gerekçesiyle tutuklanan 3 sanığın yargılanmasına bitmeme edildi.

Eskişehir 3. Bati Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklu sanıklar Emine B. (27), Erkek E. (26) ve Mutlu T. (35) ile maktul Gökhan Kısacık’ın (26) yakınları ve taraf avukatları katıldı. Duruşmaya, sanıklar marifetiyle hayati hırs yeryüzü edecek şekilde darbedildiğini öne süren şikâyetçi Sırrı S. (60) ilk kez katıldı.

İfadesi alınan Sırrı S, olay haset sanıkların kendisinden bilahare maktulü birlikte darbettiklerini savunarak, şunları anlattı:

“Mevkuf sanıklardan Mesut’u tanıyorum, diğerlerini tanımam. Kendisinden 10 bin liralık takanak almıştım. Görüngü tarihinden 2 dönme ilk 12 bin teklik adına dümbelek ödedim. Ego topluluk lokali işletiyordum. Mutlu’tan borç aldıktan sonradan kendisi beni sıklıkla arayıp huzuruz etmeye başladı. İşletmiş olduğum toplum örgütü lokaline gelip huzursuzluk çıkarıyordu. Namına herhangi bir borcum üstelik kalmamıştı. Maktul Gökhan benim evladım gibiydi. Görüngü akşamı maktulle bir mekanda oturup alkol aldık. Sonradan lokale geçtik. O dönem kimse yokken bap zili çalınca öldürülen kapıyı açtı. İçeriye sanıklar girdi. Sanık Kişi, girer girmez tornavidaya benzer aynı aletle bana saldırdı. Sonra dahi Sevinçli bana saldırdı. Sanık Emine B. dahi ayrıksı sanıklara ‘korkmayın beni taciz etti’ deriz şeklinde konuşuyordu.”

Sanıklardan Emine B’nin bile zedelenmek olayına karıştığını öne süren Sırrı S, “Sanıklar bana birlikte saldırınca hangi olduğunu anlayamadım ve tıpkı molekül yapamadım. Öldürülmüş ‘yapmayın etmeyin’ diye niteleyerek bağırdı ama dinlemediler. Beni çok keskin dövdükleri için yerimden üstelik kalkamadım. Bu posta sanıklar Er ve Emine maktule saldırmaya başladılar. Yarı dökülmüş olduğum amacıyla takkadak sesleri duyuyordum. Takkadak maznun Emine’nin ‘çocuk düştü’ şeklinde söylemesini hatırlıyorum. Bilahare masanın üzerinde mevcut bana ilişik telefonu Emine’nin elinde gördüm. Çıkıp gittiler. Sanıklardan şikayetçiyim.” dedi.

Üzerlerine ertelenmiş suçlamaları reddeden sanıklar Emine B, Sap E. ile Ongun T, maktulün kendisinin pencereden atladığını, S.S’yi de kanlı kasıtlarının bulunmadığını savundu.

Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluğunun devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Görüngü

Eskişehir’in Odunpazarı ilçesinde güzeşte sene 30 Haziran’da, İstiklal Mahallesi Demirciler Sokağı’ndaki aynı apartmanda yaşayan Gökhan Kısacık (26) ve Sırrı S. (60) ile Emine B, Mert E. ve Mutlu T. beyninde borç meselesi yüzünden sâdır tartışma kavgaya dönüşmüştü. Kavgada, Kısacık ile Sırrı S. darbedilmişti.

Çetin yaralı halde olay yerinden kaçan Gökhan Kısacık, kaldırıldığı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tababet Fakültesi Hastanesi’nde müdahaleye karşın kurtarılamamıştı.

İl Güvenlik Müdürlüğü Düzenlilik Şubesi Kıya Fasıl Amirliği eliyle oluşturulan özel takım, Kısacık’ı üçüncü kattan attıkları argüman edilen 3 çirkin, Emine B, Kişi E. ve Mutlu T’yi saklandıkları evlere düzenlenen operasyonla yakalamıştı. Çıkarıldıkları hakimlikçe tutuklanan sanıklar hakkında “düşünülerek kayırıcı öldürme” suçundan sorun açılmıştı.

Share: