Eskişehir merkezli FETÖ operasyonunda yakalanan 22 aynasız adliyede

Eskişehir merkezli 7 ilde Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) müteveccih soruşturma kapsamında gözaltına alınan 22 şüpheli adliyeye sevk edildi.

Eskişehir Cumhuriyet Altını Başsavcılığınca örgütün “güncel askeri zımni yapılanması” ile ilişik ölçülü anket çerçevesinde şüphelilerin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Yunus Emre Celal Hastanesinde afiyet kontrolünden geçirilen 22 çirkin adliyeye atıf edildi.

Hakkında denetleme kararı bulunan bir zanlının yakalanmasına yönelik düzentileme ise sürüyor.

FETÖ’nün sanki güncel ve mali yapılanmasının deşifresi amacıyla Eskişehir’in yanı sıra Ankara, İstanbul, Samsun, Muğla, Kahramanmaraş ve Hatay’daki 23 adrese 2 Kasım’de eş anlı düzenlenen operasyonda, kamu kurumlarına sızmaya çalıştıkları ve operasyonel hatlarla kontak kurdukları tayin edilen, aralarında hafi mortocu, muvazzaf binbaşı ve doktorun de bulunduğu, çoğunluğu ihraç askeri personel 22 şüpheli yakalanmıştı.

Bu kişilerin familya ve hisse senedi yerlerindeki aramalarda, 7 bin 670 ekü, 16 bin 75 dolar, 29 bin 500 liralık gelmek amacıyla kestirmece 500 bin lira mesabesinde servet ve bezek eşyası, iletişim kurdukları operasyonel hatlar ile haddinden fazla sayıda sayısal gereç ele geçirilmişti.

Share: