Eskişehir marifet: Eskişehir’de iki evin kundaklandığı iddiası

Eskişehir’da yakınlarına ilgili 2 evi benzen dökerek ateşe verdiği istikbal sürülen çirkin ile babası gözaltına alındı.

Alınan bilgiye bakarak, bed İ.K, güzeşte tün saatlerinde yaklaşık 1 kamer önceki takanak verecek meselesi yüzünden tartıştığı Ramazan Karakuş’un Şarhöyük Mahallesi’ndeki evinin pencerelerine yanıcı yön dökerek ateşe verdi.

Yangın mahalle sakinlerinin ihbarı üzerine görüngü yerine mevrut itfaiye ekiplerince söndürüldü.

Akrabası Bekir Karakuş’un Fevziçakmak Mahallesi Yılancı Sokak’taki evini de benzen dökerek ateşe veren İ.K, fenomen yerinden kaçtı.

Evdeki cuşiş gelişmemiş sürede büyürken, sakil dumanı ayırt eden komşuları Karakuş, eşi ve çocuğunu evden çıkardı.

İhbar üstüne olay yerine itfaiye ekipleri yekpare evi kuşatan alevleri bata çıka söndürdü. Yangında Bekir Karakuş’a ilişik ev kullanılamaz arkaç geldi.

Kundaklama olayı ile ilişkin mesai başlatan Eskişehir Güvenlik Müdürlüğü Güvenlik Şubesi ekipleri güvenlik ve MOBESE kameralarını incelemeye aldı. Ekipler rastgele iki evi birlikte biberli veren kişinin İ.K. olduğunu belirledi.

Şüpheli İ.K. ile babası M.K. polis güçleri ekiplerince gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan şüpheliler adliyeye irsal edildi.

Şüphelilerden İ.K. tutuklandı. Babası M.K. ise savcılık sorgusunun peşi sıra serbest bırakıldı.

“10 an daha çıkmasaydık yanacaktık”

Yaşadığı bir tane kıvrım sülale kundaklama sonucu yanan Bekir Karakuş, gazetecilere yaptığı açıklamada, komşularının uyarısıyla yangından kurtulduklarını söyledi.

Yangını çıkaran İ.K’nin akrabası olduğunu tamlayan Karakuş, şunları kaydetti:

“Akrabamızın oğlu, kardeşimle 1 kamer önce ufak tıpkı tartışma yaşamış. Kundaklama yaptı. Bir alıp vereceğim bulunmayan, aramızda münazaa namevcut. Olay simultane evde uyuyorduk, komşuların sesiyle çıktık. 10 an henüz çıkmasaydık yanacaktık. Buna şükür, canımızın kurtulduğuna dua ediyoruz. Evde eşim, kızım ve ego vardık. Eşim şeker hastalığı ve voltaj hastası. Tıpkısı de tehlikeli dumandan etkilendi. Şükürler olsun gine da kalktık. Ocak ağız ağıza yandı, dışarıda kaldık. Komşularda yatıyoruz. Kalacak yerimiz yok. Eşyalarımızın hepsi berbat oldu.”

Kundaklama şüphelisi İ.K’nin Şarhöyük Mahallesi’ndeki evi ateşe vermesi asayiş ise kamerasına yansıdı.

Görüntülerde, motosikletle gelen çirkin İ.K’nin sokağı kontrol ettikten bilahare elindeki plastik şişe ile evin yakınına gelip, pencerelere yanıcı madde döktükten sonra ateşe vermesi vadi alıyor.

Share: