Elinde 2 aydan bu yana devam eden balkı cihetiyle hastaneye revan yurttaş, röntgen sonucunu görünce hayatının şokunu yaşadı

2 Ekim Muamele günü öğleden sonradan evinin mutfağında oturduğu esnada ayağa kalkmaya etkin Doğukan Köseli, dengesini kaybedip yere düştü. O sırada elinde olan semere bıçağı kırılarak parçası zinde adamın eline girdi. Durumdan habersiz olan Köseli, saat 16.00 sıralarında Devrek Devlet Hastanesi aciline giderek otama doğmak istedi. İddialara göre röntgen çekilmeden eline yapılan delgeç dikişi sonrası 5 santimetrelik bıçak parçasıyla yaşamaya başlayan Köşeli enfeksiyondan kaynaklandığı belirtilerek, bambaşka aynı etki olmadığı gerekçesi ile yine evine gönderildi. Tüvana kayırıcı yaşadığı elem komple günleri anlattı.

ELİYLE BİLEĞİ ARASINDA SIKIŞIP KALMIŞ

İki aydır marifetiyle kuvvet ortada hassas bıçak parçasıyla yaşadığından habersiz olan Doğukan Köseli, “Tır şoförüyüm. Geçirdiğim kaza yüzünden belimde sıkıntım vardı. Mutfakta boşanmak isterken bıçağın üstüne düştüm. O esnada bıçak kırıldı ama parçasını göremedim. Eşimle bu arada elimi sarıp Devrek Mehabet Hastanesi aciline gittik. Pansuman yapacağız diyerek muallel saat beklettiler donra doktor Ekrem Sönmez rastgele röntgen işlem falanca yapmadan elime bakıp delecek atılmasını söyledi. Nefes kaybettiğim amacıyla kimesne dokunamadı. Hekim Ekrem satma kendisi zımba attı. Sonrasında elimi sardılar, beni eve gönderdiler. Aradan sabık ahit içre dikiş yerlerim iyileşmeye başladı ancak tıpkı durumunda yara oluştu. Daima nezif yapmaya başladı. Bu sebepten ötürü biraz el hastaneye gittiğimde pansuman yapıp gönderdiler. Film çekilmesini istedim, ‘Kırık, fırlak amacıyla film çekilir bu büyüklüğünde keder için film çekilmez’ dediler. 28 Son Teşrin Pazartesi günü daha incitici tıpkı ağrıyla uyandım. Elime baktığımda bir zerre olduğunu hissettim. Aşağı aynı çıngı sandım eşimle almaya çalıştık amma baya iri olduğunu fark ettik. Bunun üzerine Çaycuma Azamet Hastanesi’ne geldik. Aceleten röntgen çekildi ve elimdeki parçanın baya balaban olduğu söylenildi. Sonrasında ameliyat ile bıçağın parçasını aldılar.”

“2 AYDAN BERİ BU YÜZDEN ÇALIŞAMIYORUM”

5 santimetrelik bıçak parçasının yaşattığı acı zımnında elini kullanamadığını ve zımnında da iki kamer boyunca çalışamadığını söyleyen Köseli, “Parmakta ittifak, balkı yapıyordu. Koluma engel olmaya başlamıştı. Yoğun kaybı da yaşayınca işsiz kaldım. Elimdeki bıçak parçası yüzünden hem elimden oluyordum hem üstelik tembel kaldım. Dokunaklı sürekli ilgi içindeydi ve daima nezif yaşıyordum. Sargıyı çıkardığım ant kanamam şiddetli derecede artıyordu. Içki kaybı yüzünden soluk oranlarımda birlikte düşüklük imdi. Kanama olmasına karşın pir temizlemeye çalıştım. O esnada elimin ortamında tıpkı şey olduğunu ayırt ettim. Elimle haricen akla yatkın ittirmeye başladım. Yüzeye akla yatkın çıngı geldi. Korkulu hakikat, Çaycuma Ululuk Hastanesi’ne gelince meydana bundan sonra. Çıkan parçada gördünüz kabilinden nazik ve tırtıklı bir bıçak. Tırtıklı bıçak normal bıçak yüzüne göre elan dokuncalı. Kolumda da baya hasar oluşturdu” dedi. Köseli, olayda ihmali olduğunu düşündüğü görevliler için mücadelesi başlatacağını söyledi.

Share: