Edirne’de Diş Hekimleri Haset zımnında tören düzenlendi

Edirne’de Diş Hekimleri Günü nedeniyle merasim düzenlendi

EDİRNE – Edirne’de Türkiye Bilimsel Diş Hekimliği’nin 114. yapılış yıldönümünü nedeniyle tören düzenlendi.

Edirne’de 22 Teşrinisani Dünya Diş Hekimleri Günü dolayısıyla tören düzenlendi. Atatürk heykeli uğrunda düzenlenen tören, çelenk sunumu ile başladı. Tırsmak duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün deme ve önemini tamlayan konuşmayı Edirne Diş Hekimleri Odası Başkanı Hasret Kolcular yaptı.

“Toplamda 46 bin diş hekimi namına hizmet sunumunda görev yapmaktayız”

Türkiye’de ilmî diş hekimliğinin 114. yapı yıldönümünü kutladıklarını belirten Edirne Diş Hekimleri Odası Başkanı Hasret Kolcular, “Türk Diş Hekimleri Birliği’ne mukayyet 34 bin, kamuda müteharrik 12 bin diş hekimi ile gelişigüzel toplamda 46 bin dişçi namına gaga ve diş sağlığı bakım sunumunda fariza yapmaktayız. 104 dişçilik fakültesinde yetişek gören 39 bin mektepli ile önümüzdeki 5 yıl içerisinde toplamda 80 bin civarında diş hekimine ulaşacağız” dedi.

Ilmî ve teknolojik gelişmelerin ışığında mecmu diş hekimlerinin dudak ve diş hizmeti sunumunda bilgilerini güncellemeyi hedeflediklerini nâkil Kolcular, vatandaşların kalifiye dudak ve diş sağlığı hizmetlerine ulaşmasını icat etmek için çalıştıklarını tabir etti.

Atatürk Heykeli önünde planlı merasim ışık çekiminin arkası sıra sona erdi.

Share: