Cumhurbaşkanlığı Velespit Turu’nda 1915 Çanakkale Köprüsü tanıtılacak

Antalya’nın Manavgat ilçesinde düzenlenen 9. UCI Manavgat Çığlık Bisikleti Maratonu’na katılan TBF Başkanı Sakıncasız Müftüoğlu, Türkiye’üstelik derrace sporunun gelişmesi üzere Cahillik ve Spor Bakanlığı ile alay malay daima çalıştıklarını söyledi.

“Bu seneki mottomuz doğa ve gündüz”

Başkan Müftüoğlu, 10-17 Nisan tarihleri beyninde 57’nci Cumhurbaşkanlığı Derrace Turu’nun düzenleneceğini hatırlatarak, “Önümüzdeki hafta Cumhurbaşkanlığı Velespit Turu var, 57’ncisi yapılacak. Iye ve Çanakkale’den geçecek. Bu seneki mottomuz ‘Doğa ve Tarih’. Orman Genel Müdürlüğü ile Bodrum’da bire bir andaç ormanı yaparak başlayacağız” dedi.

“1915 Çanakkale Köprüsü’nü dünyaya tanıtacağız”

TBF Başkanı Güvenli Müftüoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sonrasında dahi gelişen Türkiye’mizin şişman projesi olan 1915 Çanakkale Köprüsü’nden geçerek bu köprüyü birlikte bütün dünyaya tanıtmış olacağız. Geçen hafta Çanakkale Valimizle beraber köprüyü bisikletle geçtik. Bisikletle geçince bu ülkede dallı güllü herkesin Cumhurbaşkanımız Sayın recep Tayyip Erdoğan’a aynı teşekkür etmesi gerekiyor böyle ayrımsız projeyi ülkemize kazandırdığı için. Onu gidip hissederek gitmek gerekiyor.”

 

1915 Çanakkale Köprüsü’nde ücretli geçişler başladı

 

Çanakkale Köprüsü Türkiye’nin ihracatına çabukluk katacak

 

Share: