Cumhurbaşkanlığı Kupası, Fenerbahçe’yi deviren Rum Efes’in oldu

Basketbolda 36. Rical Cumhurbaşkanlığı Kupası sahibini buldu. Kupayı, Fenerbahçe Beko’yu 71-62 yenen Rum Efes kazandı.

BAKAN KASAPOĞLU BIRLIKTE MAÇTAYDI

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, Fenerbahçe Beko ile Anadolu Efes arasında oynanan 36. Erkekler Basket Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı yerinde takip etti.

İLGİ YOĞUNDU

Ankara Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada Vekil Kasapoğlu’na Türkiye Basket Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu eşlik etti. Güzeşte sezonun Süper Takım şampiyonu Fenerbahçe Beko ile Türkiye Kupası’nı kazanan Küçük Asya Efes’i yüz yüze getiren karşılaşmaya bağlam kısık oldu. Sezonun önceki resmi maçının oynandığı Ankara’da basketbolseverler salonun tamamını doldurdu. Salonda Fenerbahçe taraftarının ağırlıklı olması dikkati çekti.

ALİ ANTRENÖR TAKIMINI YALNIZ BIRAKMADI

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Şanlı Koç, zerrin-lacivertli takımı bu it canlı maçta Ankara’da bekâr bırakmadı. Maçın başlamasına bodur bir süre kala salona giren Şanlı Çaliştirici’a sarı-lacivertli taraftarlar birlik gösterisinde bulundu.

ITOUDİS VE ATAMAN BİR POSTA HENÜZ RAKİP

Fenerbahçe Beko’nun yeni başantrenörü Dimitris Itoudis ile Rum Efes’in görmüş geçirmiş antrenör Ergin Ataman’ın rekabeti bire bir kere henüz Türkiye’ye taşındı. Başantenörlük kariyerine Türkiye’de 2013 yılında Türkiye’de Banvit’te başlayan Itoudis, 1 yıl sonra balaban başarılar elde edeceği Rusya’nın CSKA Moskova takımına geçmişti. 2013-2014 sezonunda Galatasaray’ı çalıştıran Olmuş Ataman ile Itoudis, 8 yıl sonra Türkiye’de tıpkı kere elan rakip oldu.

Bu 8 yıllık zamanda başta THY Avrupa Ligi finali atılmak üzere birçok defa yüz yüze geleni iki tecrübeli başantrenörün rekabeti Türkiye’de Cumhurbaşkanlığı Kupası’yla gine başlamış oldu.

YENİLERİN İLK HEYECANI

İki takımın yıpranmamış transferleri geçmiş resmi maçlarına Cumhurbaşkanlığı Kupası’nda daha çok. Fenerbahçe Beko’da Nick Calathes, Johnathan Motley, Scott Wilbekin, Samet Geyik, Nigel Hayes, Küçük Asya Efes’te ise Will Clyburn, Egehan Arna, Amath M’Baye ve Ante Zizic ilk defa bakir takımlarının formasını giydi. Öte yandan 2016-2017 sezonunda alay malay Darüşşafaka forması giyen Wilbekin, Clyburn ve Zizic birlikte yıllar sonra Türkiye’ye dönüp bu maçta birbirlerine rakip oldu.Share: