Çocuklarının gözü uğrunda eşini öldüren katil eş ilk kez bilge karşısına bundan sonra

Çocuklarının gözü uğrunda eşini öldüren cani kayırıcı ilk kez hakim karşısına çıktı

ISPARTA Isparta’da iki çocuğunun gözü uğrunda eşini öldüren maznun hakim karşısına artık. Sanık “temas kastım yoktu. Bilmeden vuruldu” dedi.

Fenomen, 2 teşrinievvel 2022 tarihinde Isparta merkeze sınırlı Büyükgökçeli köyünde akşam ezanı saatlerinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, evli ve iki bala sahibi çift 13 ve 15 yaşındaki çocuklarıyla birlikte köyde mevcut ağıla çıktı. Kısa müddet içerisinde çift beyninde daha tanınmayan tıpkısı nedenle ağız dalaşı imdi. Sezer Işık çocuklarının gözü önünde eşi Yadigar Işık’ısilahla vurdu. Olayın arkası sıra Sezer Işık fenomen yerinden kaçarak uzaklaşırken, annelerini yerde gören füru durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’hangi bildirdi. İhbar üzerine görüngü adına afiyet ekipleri ve güllabi fenomen yeri inceleme ekipleri gönderme edildi. Sağlık ekiplerinin müdahalesinin arkası sıra Yadigar I. Isparta Site Hastanesi’ne kaldırılarak yapılan cemi müdahalelere karşın kurtarılamadı. Güllabi ekiplerinin geniş yetenekli çalışması sonucu Sezer Işık Isparta Eğirdir yolu Okuyanlar mevkiinde yakalanarak gözaltına alındı. Işık, ifadesinin arkası sıra irsal edildiği adli makamlarca tutuklandı. Sezer Işık hakkında, vücut boyu dam cezası istemiyle açılan davanın evvel duruşması Isparta 1’inci Dokunaklı Ukubet Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya tutuklu sanık Sezer Işık, tarafların avukatları amade bulundu.

“Kazara vuruldu”

Duruşma savunmasına namına saraka hakkı verilen Sezer Işık 15 yıllık evli olduklarını ve arada bir ocak içerisinde yaşanabilen çok biberli sıfır tartışmaların yaşandığını dile getirerek ” ben dağa traktörle su tankı çıkaracaktım. Eşim ve oğlum Yüce Işık benden önceki motosikletle önden çıktılar. Öğün üstünde eşim ve 8 yıldır yağı olduğum M.M ile yüz yüze geldiklerini gördüm. Beni görünce serian hareket ettiler ve çadıra çıktılar. Eşimin yol kenarında çocukla birlikte durup konuştuklarını görmem üstüne başladı tartışmamız. Ağıla geldiğimizde eşime ‘Sen benim küskün olduğum adamla ne konuşuyordun’ diyerek sordum benzeri molekül konuşmadık dedi. Oğluma sordum tıpkı şey konuşmadık dedi. Eşim “sen hangi eylemek istiyorsun” deyip üzerime yürüdü. Belimde silah vardı silahı çıkarmamla alay malay silaha yapıştı. Eşim bu yol ‘Beni mi vuracaksın? Sen vuramazsın ver ego vurayım kendimi’ deyip silahı namlusundan tuttu ve tabancadan şarjör düştü. Şarjörü tekrar namına taktım ve sonraları silah çabucak patladı. Eşimin elinin kanadığını gördüm. Elinden yaralandığını düşündüm. gelişigüzel kastım yoktu, kazara vuruldu. Çocuklarım bağırmaya başlayıp üzerime yürüdüler dayanamadım. Ben kendilerine cankurtaran çağırmalarını, köye haber vermelerini söyleyip olay yerinden ayrıldım. Benim köyde kimsem yok, eşimin akrabaları cıvıl cıvıl, bu yüzden bana zarar verebilirler diye gittim. Daha sonraları jandarmaya konfirmasyon oldum. Eşimin durumunu onlara sorarak öğrendim. Kasten öldürmek istesem bunu çocuklarımın yanında yapmazdım” dedi.

Mahkeme heyeti tabancanın adli emanetten getirilerek ve güvenlik tertibatının hemen açılıp açılmadığının arama edilmesini istedi. Getirilen tabancayı başkan önce kendisi inceledi arkası sıra sanık ve şikâyetçi avukatlarına inceletti. Emniyet tertibatının dümdüz açılmadığı belirlenerek, tutanağa geçirildi. Duruşma heyeti, sanığın alıkonulma halinin devamına ve olayın tanığı 13 ile 15 yaşlarındaki 2 çocuğun sonraki celseye getirilmelerine karar verip duruşmayı 9 Mart tarihine erteledi.

Share: