Cıvıl Cıvıl haberi! Ardanuç’ta Ahali Pazarının Olduğu Perşembe Günleri PTT Şubesinde Biricik Personelin Çalıştırılması Tepki Çekti

UĞUR İSTANBULLU

İYİ Parti Ardanuç İlçe Başkanı Selçuk Babacan, ilçede kâin PTT şubesinde el pazarı dolayısıyla su yaşanan perşembe günleri bir tane personelin çalıştırılmasına reaksiyon gösterdi. Babacan, “12 bin 500 nüfuslu tıpkısı ilçede PTT şubesinin bir tane kişiyle Ardanuç halkına cevap vermesi bu ilçeye reva mıdır?” dedi.

İYİ Parti Ardanuç İlçe Başkanı Selçuk Babacan, PTT Ardanuç Şubesi’nde halk pazarının olduğu perşembe günleri biricik aynı personelin çalıştırılmasına aksülamel gösterdi. Babacan, şunları söyledi:

“BU ARDANUÇ’A YAKIŞIR MIDIR?”

“Bugün 13 Ilk Teşrin Perşembe, Ardanuç PTT şubesi önündeyiz. Ardanuç’umuz 12 bin 500 kişinin ikamet ettiği sıradan naçizane tıpkı ilçedir. Fakat hükümetimizin getirdiği format hakeza benzeri şubeyi ve müdürlüğü pasivize duruma düşürerek, bugün perşembe Ardanuç’un aksata haftası, içeride yeryüzü az 50 kişi olan tıpkı kurumda tıpkı personelle görev yapmaya çalışılıyor. Buradan sesleniyorum devletimiz yetkililerine; TV programlarına çıkıp ‘çap bakidir, ululuk sahipsiz değildir’ dediği yerde 12 bin 500 nüfuslu bire bir yere bunu nasıl yerinde görüyor? Sunu yakın köyümüz 40 kilometrede, buğulanmış insanlarımız 40 kilometreden buraya geliyor ve içeride teyzelerimiz, dedelerimiz, ninelerimiz ayakta bekliyor. Buradan Artvin PTT Müdürlüğü’ne sesleniyorum; aynı kişiyle bu büro görev yapmaya bozukluk mahküm sebep ediliyor? Siyasetinizi yapıyorsanız böyle kurumlarda yapmayın. İlçeye gelip siyaset yapana büyüklüğünde, kurumunuza öge vermeye çalışın. Biz devletçi insanız, devletini hiçbir antlaşma önemsiz görmeyiz herhangi bir zaman yanındayız inşallah bunları düzelttiğiniz ahit teşekkürname etmesini de bilecek çağda bilecek deneyimde ve kapasitedeyiz. Buradan serencam yol bir özdek kritik etmek istiyorum Artvin PTT Müdürü’ne: İlçemize gelip siyaset yapmayı deneyene büyüklüğünde ilçemizin PTT şubesine 60 yıllık görev yapan PTT şubesine biricik tıpkı kişiyle yanıt vermesin. Bana ve halkımıza bire bir izah yapabilir mi?”

Share: