Bitlis’te kuduruk olan çocuğun babası, sözleriyle canevi parçaladı

Türkiye günlerden bu yana Bitlis’ten gelecek bereketli haberi bekliyordu. Köpeklerin ısırdığı çocuklardan biri taburcu olurken, diğerinin durumunun ağır sıklet olduğu açıklandı.

ACILI AĞABABA KONUŞTU

Kuduz tanısı konulan 12 yaşındaki M.E.’nin yanık babası, oğlunun durumu için konuştu. Baba Meram Erçetin, ilkokul çocuğundan ikincisi olan 12 yaşındaki M.E.’nin durumunun eleştiri olduğunu açıkladı.

“HABERİ ALDIĞIMDA YEPYENI OLDUM”

Yaşadığı dramı Habertürk muhabirine anlatan talihsiz ağababa, “Haberi aldığımda alişilmadik oldum. Durumunun riskli olduğunu söylediler” ifadelerini kullandı. Ata Uğur Erçetin yaşadıklarını şöyle anlattı: Ego inşaat işleriyle uğraşıyorum. Yılın 7-8 kocaoğlan, evden uzakta ekmeğimizi kovalıyoruz. İnşaat sezonu durunca üstelik memlekete gidiyoruz. Beni aradıklarında de Osmaniye’üstelik inşaatta sıva işi yapıyordum. Haberi alır almaz memlekete gittim. Annesi çocuğun kolunun kaşındığını ayırt ettikten sonra hastaneye götürüyor. Ego, haberi aldığımda alişilmadik oldum. Olayın tamlık yerine ne devir olduğunu, köpeğin hangi devir ısırdığını bilmiyoruz. Adilcevaz’üstelik aynı enjeksiyon yapıldıktan bilahare bizi Ankara’ya sevk ettiler. Ankara’üstelik çocuğun tahlilleri yapıldı. M., ilkokul çocuğumdan ikincisi. Ehlivukuf etibba bize durumun riskli olduğunu söylediler.

“ETIBBA SEÇME ŞEYE HAZIRLIKLI OLUN DEDİ”

EN SON halamla birlikte doktorlarla görüştük. her an seçme şeyin olabileceğini bize ilettiler. Vallahi sistem çocuğuna haddinden fazla ilgi etsin. Evlat acısı haddinden fazla ağırbaşlı; ego yaşadım tek kimesne yaşamasın. Annesi da ağlıyor; ego bile ağlıyorum. Gelişigüzel şeye hazırım. Bu acıdan iri biberli bulunmayan. İnsan başına gelmeden sokaktaki başı yersiz kediyi, köpeği düşünmüyor. Aklınıza gelmiyor ki… Temas özdek Allah’tan. Ilaç alınmalı bu acıyı kimesne yaşamamalı.”

Share: