Batman bilgi… Batman’da 5. Mektup fuarı açılışı gerçekleştirildi

Batman’da 5. Tezkere fuarı açılışı gerçekleştirildi

BATMAN – Yüzlerce kitabevi, yazar, şair ve ünlü ismi buluşturan 5. Batman Betik Fuarının açılışını Ilbay Ekrem Canalp ve beraberindeki tören düzeni ile birlikte yaptı. Vilayet binası uğrunda gerçekleştirilen açılışta Ilbay Canalp’ın birlikte binlerce betik ve yazar düzlük aldı.

5. Batman Mektup Fuarının açılışını özne Vali Ekrem Canalp, açılıştan sonradan yegâne bir tane stantları dolaşarak edip ve şairlerin kitaplarının düzlük aldığı ahşap bölmelerdeki kitapları inceleyip, kardeşçe etti. Açım konuşmasını gerçekleştiren Ilbay Canalp, Batman’de Batmanlıların mektup okumayı haddinden fazla sevdiğini belen ederek bu etkinliği gerçekleştirdiklerini ifade etti.

Ilbay Canalp, “Batmanlıların bu aşkına, bu şevkine yer dolgunca şekilde yanıt çevirmek üzere bu yılda pusula fuarımızı yeryüzü mülevven şekilde yapmaya çalıştık. Buraya gelen haddinden fazla muhterem yayın evlerimiz. Haddinden Fazla ocumak değer yazarlarımız vakit kaybetmeden kitaplarını imzalamaya gelmiyorlar. Gençlerimize ve çocuklarımıza tıpkı antlaşma de birer sağgörü bahşetmeye da geliyorlar. Zımnında onlardan faydamızda arz maksimal seviyede gerçekleşmiş olacak. Bu etkiyi artırabilmek amacıyla ilçelerimizden ücretsiz otobüs severleri düzenledik. 200 bin öğrencimize okuntu ulaştırdık” dedi.

“1 milyon 200 bin teklik pusula sıkıntı verdik”

Batman 4. Tezkere fuarında geçen sene öğrencilere 800 bin TL’lik bağış üzüntü verdiklerini anımsatan Ilbay Canalp, bu sene bile öğrencilere 1 milyon 200 bin TL’lik pusula ihsan çekini verdiklerini aktardı.

Vali Canalp, “Onların kitapla olan aşklarını elan de pekiştirmeye çalışacağız. Ayrıksı tıpkı özdek elan yapacağız. Gençlerimiz şişko alanlarda çalışmayı okumayı, öğüt çalışmayı seviyorlar. Bunun süresince kütüphaneleri yaz aylarında özellikle okulların dinlence olduğu zamanlarda dahil sunu maksimal düzeyde kullandıklarını gördüğümüz içindir ki öğrencilerimizin bu şekilde öğüt çalışabilecekleri ve tezkere okuyabilecekleri mekanların kapasitesini dahi yüzde 42 oranında artıracak olan aynı projeyi birlikte hayata geçirmiş durumdayız. Buradan sizinle haddinden fazla çarpıcı aynı bilgi tesahup etmek istiyorum. Burada çağırma etmiş olduğumuz im evlerinin bizlerle buluşturdukları kitapların mecmu mevzu sayısı 5 milyon skor. Dolayısıyla Batmanlılara 5 milyon sayfalık ayrımsız ihata açılmış oluyor. Biz bile diyoruz ki benzeri sayfada siz açın ve bu fuarı siz üstelik şereflendirin” şeklinde konuştu.

Share: