Arızalanan çokbilmiş tahtaları meslek lisesi öğrencileri tamir ediyor

Karabük’te türlü nedenlerle arızalanıp tasarruf dışı kalan çokbilmiş tahtalar, patika lisesi öğrencileri marifetiyle onarım ediliyor.

Fatih Projesi kapsamında okullara alınan uslu tahtaların hizmet, tamirat ve tamiratı, Karabük Mesleksel ve Beceri Küçük Asya Lisesi marifetiyle gerçekleştiriliyor.

Öğretmenlerinin desteğini kayran öğrenciler, aksaklık kaydının oluşturulmasıyla okullara giderek beyinli tahtaları onarıyor.

İl Milli Terbiye Müdürü Nevzat Akbaş, AA muhabirine, patika lisesi öğrencilerinin gelişim başında öğrenmelerini sağlamak için çalıştıklarını söyledi.

Karabük’teki okullara yıpranmamış eğitim sezonuna büyüklüğünde 1853 interaktif tahta montajı yapıldığını nâkil Deniz Kazı, 110 okula üstelik fiber genel ağ bağlandığını kaydetti.

Akbaş, çığır liselerinin üretimevi gibi çalışmaya bitmeme ettiğini vurgulayarak, “masa topu üretiminden, basketbol potası, vakit, masa üretimine büyüklüğünde birçok değişik alanda çalışmalar devam ediyor. Karabük Mesleksel ve Beceri Anadolu Lisesi Cıvıltı Elektronik Teknolojileri Alanı şeflerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz, interaktif kara tahta onarımlarını müdürlüğümüz Fatih Projesi koordinesinde başarılı şekilde yapmaktadırlar. Öğrencilerimiz, öğretmenlerimizden deneyim ve sınama kazanmaktadır.” dedi.

Ruh Elektronik Teknolojileri Alanı Şefi Cemal Bükecik, hoca ve öğrencilerle okullardaki interaktif tahtaların bakımlarını yaptıklarını anlattı.

Akıllı tahtaların yazılımsal arızalarını tayin ettiklerini belirten mektepli Abdullah Elieyi de lisede aldıkları nazari bilgileri uygulamaya dönüştürme fırsatı bulduklarını kaydetti.

Öğrencilerden Berkay Efe Özben, yaptıkları çalışmalarla çokbilmiş tahtaların yazılım ve donanımlarını elan mebzul öğrendiklerini dile getirdi.

Share: