Aranan 35 isim operasyonlarla yakalandı: 11 tutuklama

Aranan 35 erkek operasyonlarla yakalandı: 11 tutuklama

AKSARAY Aksaray polisi 1 haftada çeşitli suçlardan haklarında yakalama emri olan 35 şahsı düzenlediği operasyonlarla yakaladı. Mahkemeye atıf edilen 35 şahıstan 11’i tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 24 kişi için ise yasalı muamelat başlatıldı.

Edinilen bilgiye bakarak, Aksaray İl Inanma Müdürlüğü, şehir genelinde meydana gelen basit cerh, gösterişsiz cinsel saldırış, isteyerek cerh, hayvan hırsızlığı, resmi belgede sahtecilik, dolandırıcılık, gürpedek aşkın kişiyle plaçka, korkulu maddeleri bulundurma ve halk tahrifat suçlarından haklarında yakalama emri olan 35 şahsı yakalamak üzere faaliyet başlattı. Bu çerçevede Düzenlilik Şubesi, Uyuşturucu Suçlarla Savaş Şubesi, Kaçakçılık ve Birleştirme Suçlarla Savaş Şubesi ve Siber Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde harekete geçti. Yapılan teknik ve fiziki takiplerin arkası sıra 35 şahsın ikametini tespit fail polis güçleri ekipleri, haddinden fazla sayıda adrese ameliyat düzenledi.

Polis kapıları kırıp adreslere girdi

Bazı adreslerde kapıları kırarak içeriye giren polis ekipleri, 35 kişiyi gözaltına aldı. Sorgulanmak amacıyla emniyete götürülen 35 eş, işlemlerinin peşi sıra Aksaray Adliyesine irsal edildi. Bilgili karşısına çıkarılan şüphelilerden 11’i tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 24 nefer karşı da adli iş yapıldı.

İl Güven Müdürlüğünden yapılan yazılmış açıklamada, “Suç ve suçlularla mücadelemiz kararlılıkla devam edecektir” denildi.

Share: