Ali Babacan: Ayşe Sevde’nin Bile Huzurunu Bozan Bu İktidarı İlk Seçimde Amelî Benzeri Yerde İndireceğiz

REÇETE Partisi Umumi Başkanı Şanlı Babacan, 12 yaşındaki tıpkısı çocuğun namına yazdığı mektubu paylaşarak, “Ayşe Sevde’nin birlikte huzurunu bozan bu iktidarı önce seçimde yarar bire bir yerde indireceğiz. Endişeye mevzi yok. Alelade arkadaşımın tabiriyle üstlenme ediyorum: Sahn söz olacak” dedi.

UMAR Partisi Umumi Başkanı Babacan, Ayşe Sevde Nurlan isimli tıpkı çocuğun kendisine yazdığı mektubu içtimai iletişim araçları hesabından paylaştı. Babacan, “Ayşe Sevde’nin de huzurunu bozan bu iktidarı evvel seçimde uygun benzeri yerde indireceğiz. Endişeye yer yok. Âdeta arkadaşımın tabiriyle taahhüt ediyorum: Sahn söz olacak” dedi.

Nurlan’ın paylaşılan mektubu ise şöyle:

“Sayın başkanım ben Av. Mahmut Nurlan’ın kızıyım. İlk yerine sizi çok seviyorum ve şayet 18 yaşında olsaydım size görüş verirdim. Ben şu dakika 12 yaşındayım ve 6.sınıfa gidiyorum. Ego size tıpkı madde söyleyeceğim. Vaktiyle füru hoppadak baziçe, coşku, macera şeklindeler. Demincek ise tevakki etmek, bulut, kriz şeklindeler (şeklindeyiz). Okula girdiğim an öğrencilerini ‘Ya bugün çikolata 8 teklik ergin bu hangi?’ diyorlar. Ego hakeza bir hayat istemiyorum (Çocuklar yerine hiçbirini istemiyoruz.) Bence hayat çocuklara söz olacağına ‘bulut’ reşit. Tek çocuk şen değil (Hepimiz geleceğimizden kaygılıyız.) Tığ şen hanay istiyoruz. Başkanım bizi kurtarın, tığ eskisi üzere yalnız baziçe ve eğlence oranlamak istiyoruz. Tığ yavru olarak ‘haklarımızı’ istiyoruz.”

Share: