Ahmet Davutoğlu: “Başörtüsü sorunu erk değişikliğinde tekrar hortlayabilir”

Ati Partisi Umumi Başkanı Ahmet Davutoğlu, “Başörtüsü sorunu fiili kendisine kalktı. Ama anbean kudret değişikliğinde ülkü yeniden hortlayabilir. Birileri gelip 28 Küçük Ay gibi bire bir anlayışı getirebilir. Böyleleri maalesef var” dedi.

Amasya’de bire bir otelde düzenlediği toplantıda CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü çıkışına sunulan desteğin ayrımlı çevrelerce eleştirildiğine değinen Ahmet Davutoğlu, “Muhalefette o eski 28 Gücük Ay zihniyetini temaşa edenler rahatsız oldu. Başörtüsü sorununun bir elan gündeme gelmemesi üzere kanuni ya de anayasal aranjman boşaltmak lazım. Milyonlarca başörtüsü kadının, kızın yaşadığı çileler üzerinden esasen gene intihap istismarı yapılmaması için deminden bir yasalı aranjman yapılması lazım” diye konuştu.

“Eş bunu demincek çözme vakti”

Kılıçdaroğlu’nun ‘başörtüsü’ çıkışına alın Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘anayasa değişikliği’ çağrısı yaptığına bel fail Davutoğlu, “Kadın bunu deminden nakız vakti. Vesile yok. Bunun içinin eksantrik maddelerle sulandırılması kabilinden şeyde akla yatkın değil. Seçkin sav öz doğası içre çözülmeli” şeklinde konuştu. – AMASYA

Share: