22 FETÖ şüphelisi adliyeye atıf edildi

22 FETÖ şüphelisi adliyeye sevk edildi

ESKİŞEHİR – Fetullahçı Terör Örgütü’neyönelik örgütün güncel askeri mestur yapılanması içerisinde faaliyette bulundukları gerekçesiyle Eskişehir merkezli 7 ilde düzenlenen operasyonlarla gözaltına alınan 22 kaba keyif kontrollerinin arkası sıra adliyeye irsal edildi.

Alınan bilgiye göre, Eskişehir Emniyet Müdürlüğü Terörle Savaşım, İstihbarat, Kaçakçılık ve Kombinasyon Suçlarla Mücadele ve Siber Suçlarla Savaşım birimleri koordinesinde, FETÖ’nün askeri mahrem yapılanmasına yönelik işler düzenlendi. Örgütün güncel ve mali yapılanmasının afişe edilmesi amacıyla gerçekleştirilen Gazi Turgut Arslan Operasyonunun devamı olarak düzenlenen işler çerçevesinde merkezi Eskişehir atılmak için; Ankara, İstanbul, Samsun, Muğla, Kahramanmaraş ve Hatay’da bulunan 23 adrese dominant düzenlendi. 23 kaka şahsın yakalanmasına müteveccih planlı operasyonlarda 22 keleş yakalanarak gözaltına makbuz. Firari olan 1 şüphelinin yakalanmasına müteveccih çalışmalar ise devam ediyor.

Arasında meslekten ihraç subaylar, hekim, mühendis ve öğretmen mevcut şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından Eskişehir Yunus Emre Izzet Hastanesine getirildi. Burada sağlık kontrolünden geçirilen 22 ibret, savcılık ifadeleri amacıyla adliyeye sevk edildi.

500 bin TL mesabesinde döviz, Türk Lirası ve bezek eşyası ele geçirilmişti

Operasyon çerçevesinde 7 ildeki adreslerde yapılan aramalarda; 7 bin 670 Euro, 16 bin 75 Amerikalı doları ve 29 bin 500 Türk Lirası almak amacıyla tahminî 500 bin TL değerinde dünyalık ve mütenevvi süs eşyası ele geçirilmişti. Antrparantez şüphelilerin bildirişim kurdukları operasyonel format ve çok sayıda sayısal materyal dahi ele geçirilerek koruma görevlisi altına alınmıştı.

Share: