14 yaşında dünyaevi zımnında 21 yıl ceza kayran kayırıcı, 4 almanak uğrun yaşamın ardından yakalandı

14 yaşında evlilik zımnında 21 yıl ukubet düz herif, 4 yıllık gizlice yaşamın arkası sıra yakalandı

14 yaşında kaçarak evlendiği kocası 4 çocuktan sonradan cezaevine konulan canlı kadın: “Ego eşimi istiyorum”

DENİZLİ – Denizli’birlikte 2008 yılında 14 yaşındaki kızla evlenen can, 4 çocukları olduktan sonradan 21 sene mapus cezasına çarptırıldı. Kararın kesinleşmesinin arkası sıra 4 yıldır gizlice hayatı süren insan, JASAT dedektifleri yoluyla yakalandı. Eşinin peşi sıra gözyaşı döken gailesiz avrat, “Ego eşimi istiyorum” diye niteleyerek yetkililere seslendi.

Pamukkale ilçesine sadık Karakova Mahallesi’nde kıpırdak Seda Akkuş (27), 2008 yılında 14 yaşındayken aşık olduğu Bahtiyar Atmaca’a kaçarak dini nikah ile alay malay yaşamaya başladı. Seda’nın annesi Zeynep Özdemir, kızının kıytırık yaşta evlenmesini uygun bulmadığı amacıyla cürüm duyurusunda bulundu. Seda ve Bahtiyar Akkuş çiftinin çocukları olması konusunda anne şikayetini kafasız çekse dahi açılan kamu davasında tutuklanan Bahtiyar Atmaca, 3 sene cezaevinde kaldıktan sonraları tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi. Yaşını dolduran eşi ile resmi nikah kıydıran Mutlu Akkuş, 2014 yılında sonuçlanan davada ‘çocuğa eşeysel istismar’ ve ‘kişiyi hürriyetinden yoksun bırakma’ suçlarından 21 yıl delik cezasına çarptırıldı. Ailenin karara yaptığı itirazı değerlendiren Yargıtay, Harun (13), Nişancı (11), Nilüfer ve Azat isimli dört çocuğu olan Bahtiyar Atmaca’un cezasını 2019 yılında onayladı. Kararın onaylanmasının ardından sinsice tıpkı dirim sürmeye başlayan Bahtiyar Atmaca, haftalarca uğramadığı evinin geçimini hurdacılık yaparak sağlamaya çalıştı. 4 yıldır aranan Atmaca’un yakalanması amacıyla düzentileme başlatan Denizli İl Güllabi Komutanlığı JASAT dedektifleri, hurda almak amacıyla Karakova Mahallesi’ndeki bire bir yakınının evine gelen Akkuş’u yakalayarak gözaltına aldı. Yakalandığında “Severek evlendik, bırakın gideyim” diyen Akkuş, irsal edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevinde gönderildi.

“Korkudan yanımıza gelemiyordu”

4 yıldır 4 çocuğuyla alay malay ağırlık eyyam geçiren ve yakalandığı sırada eşinin yanında olan Seda Atmaca, eşi kabilinden kendisi ile çocuklarının üstelik balaban üzüntü yaşadığını söyledi. Eşinin çocuklarına bakabilmek amacıyla çalmak ve hurdacılık yaparak servet bürümek zorunda kaldığını belirten Atmaca, “Zaman eşimle gelişigüzel hurda almaya çıktık. Tığ hurdacılığın yanında deterjan kabilinden mahsulat bile satarak evimizi geçindiriyoruz. İyi yara ekmeğimizi kazanıyorduk. bir anda jandarma karşımıza bundan sonra. Mutlu’ın koluna girip yakaladılar. Jandarma eşimi götürmeye çalışırken hem eşim, hem ben hem de çocuklarım ağlıyorduk. Bitirmiş ani bire gelince tığ yepyeni olduk” dedi.

“Eşimi hoşgörüsüz istiyorum”

Yaşadıkları el günlerin ardından eşi yakalanınca gözyaşlarına hakim olamayan Akkuş, kendisi kadar bir nice kıygın olduğunu söyledi. Atmaca, “Eşim ne yaptı, 13 yıllık evliyiz tığ. Şu anda resmi nikahımız var ve 4 sunum çocuğumuz bulunuyor. 4 senedir eşim kaçıyordu. Arada Sırada yanımıza uğramıyordu. Korka korka aşındırmak yiyordu ve duşunu da alamıyordu. Hiç eşimle alay malay evimizde rahat oturamıyorduk ve huzursuzduk. Ego devletimizden eşimin başıboş bırakılmasını istiyorum. Bizim kadar erken yaşta kim evlenmişse serbest kalsın. Ego onu istiyorum. Ben eşimi bibi seviyorum. Onun kavrayışsız gelmesini istiyorum. Zaten bayıla bayıla evlendim. O beni kaçırmadı, ego ona bilerek ve istekle vardım. Yeni evlenmedik, 13 sene önce evlendik ve resmi nikahımız oldu. 4 senedir kötü olduk. Bundan Sonra eşimi çıkarsınlar. Bizden ne istiyorlar. Hangi güzel devletimiz bize aile verdi. Evimizde oturmak dahi felek olmadı. Benzeri dönme üstelik huzurlu günümüz geçmedi. Yaşadığımız bu sıkıntıların tıpkı an ilk akıbet bulması amacıyla izzet büyüklerimizden müzaheret bekliyorum” diye niteleyerek konuştu.

“Oğlum çocuklarının başında dursun”

Türlü rahatsızlıkları olan ve oğlu yakalanınca yatağa düşen anne Nilüfer Atmaca ise, “Ego oğlumun izansız gelmesini istiyorum. Cezaevinden çıkmasını istiyorum. Oğlumu göremediğim amacıyla sayrı oldum. Oğlumun cezası üzere af çıkarsınlar. Oğlum gelsin, çocukların başında dursun” diye niteleyerek konuştu.

Share: