Zimmetine para geçiren mal müdürü görevden makbuz

Karabük’ün Ovacık ilçesinde Servet Müdürlüğü görevini vekaleten yürüten özlük, zimmetine yaklaşık 3.5 milyon TL geçirdiği iddiasıyla gözaltına alınarak görevden uzaklaştırıldı.

Karabük Defterdarlığından Ovacık Dünyalık Müdürü vekili kendisine atanan İsmail A., üzerine zimmetine mal geçirdiği iddiasıyla muamelat başlatıldı. Kısaca 3.5 milyon TL kamu kaynağını değişik tarihlerde ve miktarlarda bambaşka ayrımsız hesaba ve sevgilisine aktardığı, bire bir zamanda bu paralarla yıldız oyunları oynadığı tayin edilen İsmail A., Güvenlik Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı. Yapılan tetkikat sonucu ilk belirlemelere göre zimmetine ve sevgilisine toplamda 3.5 milyon TL civarında para aktardığı belirlenen İsmail A. emniyetteki ifadesinin peşi sıra çıkarıldığı adli merciler marifetiyle Adli taharri şartında denetimli serbest bırakıldı.

Görevinden halk çektirilen ve açığa alınan Mülk Müdürü İsmail A.’nın zimmete geçirdiği rakamın önceki belirlemelere bakarak 3.5 milyon TL civarında olduğu ve incelemenin ise devam ettiği öğrenildi. – KARABÜK

Share: