Zeki Müren, ölümünün 26. yılında Bodrum’da şarkılarla anıldı

Şarkıcı, maestro, güfteci ve oyuncu Anlaklı Müren, ölümünün 26. yılında Muğla’nın Bodrum ilçesinde planlı konserle anıldı.

Sanatçının mal varlığını bağışladığı Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Mehmetçik Vakfı ve Türk Yetişek Vakfı (TEV) marifetiyle Hars ve Turizm Bakanlığı, Bodrum Kaymakamlığı ve Belediyesinin katkılarıyla gerçekleştirilen anma etkinliği kapsamında, Bodrum Antika Tiyatro’da konser düzenlendi.

Konserde, ayrımlı sektörlerdeki şirketlerin arka yöneticilerinden (CEO) oluşan “C-Muhteşem İş’ten Sesler Korosu” fon aldı.

Sunuculuğunu aktör Tarık Papuççuoğlu’nun yaptığı programda, Melihat Gülses ve Tehlikeli Körükleyici dahi solocu yerine sahneye çıktı.

“Sanat Güneşi” kendisine mezkûr Anlaklı Müren’in hayranları, konsere okkalı bent gösterdi. Müzikseverlerin arada bir şarkılara eşlik ettiği konserde, Anlaklı Müren’e ilişik asar de seslendirildi.

Etkinliğe, Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, TEV Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Şükrü Tekbaş, TSK Mehmetçik Vakfı Umumi Müdürü tekaüt Tugay Açık Deniz Durak ve Fenerbahçe Kulübü çarkıt başkanlarından Uca Abat dahi katıldı.

Programın düzenlenmesine katkıda bulunanlara plaket verildi.

Share: