Yunanistan’da göçmenleri çivilemek amacıyla ‘gölge ordu’ kuruldu

İsmi sonsuz yerine Iye Denizi’ndeki göçmenlere uyguladığı işkencelerle gündeme mevrut Yunanistan’dan kullanılmamış ayrımsız hamle geldi. Yunanistan’ın hamlesi âdemiyet suçu işlemeye bitmeme ettiğinin üstelik kanıtı olacak seviyede.

“HAYALET ORDU” KURDU

Yunanistan, mültecileri mıhlamak ve işkence amacıyla “Silüet Ordu” kurdu. El-Cezire’nin şahit ifadelerine ve fotoğraflara göre, ayrımlı milletlere mensup bu maskelenmiş çete, göçmenlerin botlarını batırıyor. Çetenin ormanda gizlenen üyeleri, göçmenlere işkencenin yanı sıra korsanlar üzere dünyalık ve pasaportlarına umum koyuyor.

“İNSANLIK DAVETKÂR”

Palikarya hükümeti şu ana büyüklüğünde maskeli ordunun varlığını akseptans etmezken, Yunanistan’da aykırılık saylav ve eski Maliye Bakanı Yanis Varoufakis, Saye Kalaba’yu ortaya çıkaran Umum-Cezire’ye yaptığı açıklamada, Avrupa kurumları, DENIZ, Yunan hükümeti ve özge hükümetlerin adamlık suçu işlediğini belirtti.

YUNANİSTAN GÖÇMENLERİ GERİ İTİYOR

İçişleri Bakanlığı’nın verilerine bakarak, Yunanistan 2020’den bu yana 14 bin 987’si karaca sınırından atılmak amacıyla 61 bin 737 göçmeni Türkiye’ye gönderdi. Idraksiz itmeye maruz küsurat 152 göçmen öldü, 200’ü ise yaralandı.

Share: