Yoroz Site Ormanı tempo terasıyla çekim merkezi olacak

Ordu’daki Yoroz Şehir Ormanı’nın, tempo terasının tamamlanmasının peşi sıra turizmin flaş mekanlarından olması hedefleniyor.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Hilmi Güler’in kentin bulunan turizm alanlarının daha çalımlı kuzuluk getirilmesi, turistik kurumlu mesire alanlarının bile arttırılması üzere başlattığı icraat mütemadi sürüyor.

Bu kapsamda Altınordu ilçesi Saraycık Mahallesi’nde 2006’de “site ormanı” ilan edilen 900 metre yüksekliğindeki Yoroz’da üslup basamakları yenilendi. Zirveye yakın alana kadar erişim sağlayıcı ve ivedi olaylar dışında dil trafiğine bağlı derrace yolu ve at safari pistleri yapıldı, antrparantez üslup parkuru güzergahına banklar ve piknik masaları yerleştirildi.

Yoroz Site Ormanı’nda zirve noktasına davranış terası yapımı ise bitmeme ediyor. Sunma gücük sürede tamamlanacak ezgi terası, ziyaretçilerin kullanımına açılacak.

Yapılan çalışmalarla yeni ayrımsız kimlik kazanan Yoroz Şehir Ormanı’nın, gelecek yıllarda Ordu’nun yeryüzü haddinden fazla konuşma edilen alanlarından olması bekleniyor.

Share: