Yolda bulduğu 28 bin TL’yi sahibine teslim etti

Yolda bulduğu 28 bin TL’yi sahibine konfirmasyon etti

KÜTAHYA – Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde tıpkısı öğretmenin yolda bulduğu 28 bin TL sahibine teslim edildi.

Edinilen bilgiye bakarak, ev tadilatı üzere ayırdığı parayı, motosikleti ile giderken Ekrem Ödemiş Bulvarında düşüren İngilizce öğretmeni 48 yaşındaki Alparslan Türker, İlçe Inanma Müdürlüğü’ne başvurarak parasını kaybettiğini beyan etti.

Ekipler olayla ilişkin araştırma yaptığı esnada 28 bin TL dünyalık bulan Mesleki ve Beceri Anadolu Lisesi Beyyine öğretmeni Açık Deniz Sim (35), karakola gelerek parayı sahibine uğratmak için polise teslim etti. Paralarını kaybeden İngilizce öğretmeni Alparslan Türker ise eve vardığında paralarını bulamadığını ve karakola gittiğinde parasının bulunduğunu öğrendiğini belirtti.

Alparslan Türker, “Yolda giderken cebimden tebeddülat üzere ayırdığım paramı düşürdüm. Haddinden Fazla sıhhatli olsun yarayışlı sever kardeşimiz arkadaşımız bulmuş emniyete konfirmasyon etmiş. Beni aradılar geldim. Doğrulama etti paramı. Bu devirde hakeza insanların olması çokça muştulu tıpkısı özdek. Mahdut değil, bu kadar efdal meblağı bulup teslim etmesi taktire porte aynı özdek. Teşekkür ediyorum namına. Allah razı olsun” dedi.

Share: