Yer Sarsıntısı bölgesindeki uzak köylere arkalama ulaştırıyorlar

İlk günden bu yana sarsıntı bölgesinde olan Konyaaltı Belediyesi ekipleri, müzaheret araçlarının ulaşamadığı köylere müzaheret götürmeye bitmeme ediyor.

Konyaaltı Belediyesi, yer sarsıntısı bölgesinde ve Antalya’birlikte depremin önceki gününden bu yana yürüttüğü çalışmalara ivinti kesmeden devam ediyor. Koşuk Hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’ne hayırsever vatandaşların getirdiği yardımlar, depremin yaşandığı günden bu yana facia bölgesine gönderme ediliyor. Depremin etkilerinin yaşandığı geçmiş saatlerden itibaren vatandaşların yardımına koşan Konyaaltı Belediyesi ekipleri, ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardımların ulaştırılması konusunda da etken alım çalım oynuyor. Ekipler, özellikle balaban yardım araçlarının gitmekte zorlandığı merkeze uzak iskân yerlerine ulaşarak yardımları benzeri afetzede vatandaşlara konfirmasyon ediyor.

Konyaaltı Belediyesi ekiplerinin depremin yaşandığı önceki günden itibaren bölgede afetzede vatandaşların beraberinde olduğunu ifade fail Konyaaltı Şehremini Cömert Iyi, “Antalya’dan bölgeye gelen müzaheret tırlarının uzak biberli köylerine ulaşmaları berenarı el. Bu durumda daha alelade yer araçlarımız devreye giriyor ve ekiplerimiz köy köy gezerek yardımları gerekseme sahibi vatandaşlarımıza ulaştırıyor” dedi. Konyaaltı Belediyesi kendisine yer sarsıntısı bölgesindeki çalışmalarına bitmeme edeceklerini aktaran Komutan Esen, Antalya’ya mevrut afetzede vatandaşlar için da projeler üreteceklerini söyledi. – ANTALYA

Share: