Yenice ve Safranbolu kaymakamları değişti

Resmi Gazete’de yayımlanan Mülki İdare Amirleri Nasıp Kararnamesi ile Safranbolu ve Yenice Kaymakamı ile ilbay yardımcısının yerleri değişti.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, 2022 yılı Mülki İdare Amirleri Nasıp Kararnamesi ile 422 Mülki İdare Hizmetleri sınıfında fariza özne ilbay yardımcısı, kaymakam, nezaret merkez teşkilatında vazifeli olanlar ile ülfet müşavirlerinin eskimemiş fariza yerleri değim ve kıdemleri temel alınarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile atandı.

Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre; Safranbolu Kaymakamı Mehmet Türköz, İzmir- Foça Kaymakamlığına, Antalya – Seki Kaymakamı Şaban Ardıl Yazar Safranbolu Kaymakamlığına, Yenice Kaymakamı Yasin Yiğitlik ise Erzurum – Köprüköy Kaymakamlığına, Yenice Kaymakamı Yasin Yiğitlik Erzurum – Köprüköy Kaymakamlığına, Karabük Vali yardımcısı Muhammet Akın Rize Hemşin Kaymakamlığına, Kastamonu-Anahtar Kaymakamı Osman Sak ise Karabük Vali Yardımcısı adına atandı.

Ayrıca Karabük İl Emniyet Müdürlüğü görevini yürütmekte olan Polis Başmüfettişi Kırat Yırtar Karabük İl Inanma Müdürü oldu. – KARABÜK

Share: