Yağ fabrikasının arıtma ünitesinde süzgün halde kâin 6 işçi hastaneye kaldırıldı (3)

Amasya’nın Merzifon ilçesinde, yağ fabrikasının arıtma ünitesine onarım beğenmek için giren ve baygın halde mevcut 6 iştirakçi otama altına alındı.

Alınan bilgiye göre, ilçede yağ üretimi özne ayrımsız fabrikanın arıtma ünitesinin bulunduğu kuyuya onarım yarmak için işçiler girdi.

Bir süre bilahare işçilerin yığılmış halde bulunması üstüne üretimevi yetkilileri, durumu sağlık ekiplerine bildirdi. İhbar üstüne bölgeye çok sayıda 112 Evgin Servis, itfaiye, polis güçleri ile AFAD ekibi yönlendirildi.

Baygın halde bulunan işçiler Sinan Kaplan, Mehmet Keleş, Hüseyin Ay, Emrullah Özer, Ceyhan Ayvalı ve Aydın Şenyüz, ambulanslarla Merzifon Karamustafa Gösterişli Mehabet Hastanesi’ne kaldırıldı.

İşçilerden Kaplan, Ay ve Keleş’in yavaş bakımda, farklı işçilerin ise serviste tedavileri bitmeme ediyor.

Yağ fabrikasının arıtma ünitesinde AFAD ekiplerince yapılan incelemede, sülfürik aside rastlandığı öğrenildi.

Merzifon Şehremaneti Başkan Yardımcısı Erkan Ergül ve Merzifon Belediyesi İtfaiye Müdürü Kâmil Aydıner, tedavisi devam eden işçileri hastanede görüşme ederek, durumları üzerine yetkililerden vukuf aldı.

Ergül, AA muhabirine, itfaiye aracı ekiplerinin simultane görüngü yerine gidip engelleme ettiklerini dile getirerek, “İşçilerimize herhangi bir çeşit desteğe hazırız. Merzifon halkına ve işçilerimize önceki olsun dileklerimi iletiyorum. Tanrı evgin şifalar versin.” dedi.

İşçilerden Ceyhan Ayvalı ise kuyuya mücahede arkadaşlarını yetişmek amacıyla gittiğini belirterek, “Arkadaşlarımı süzgün vaziyette buldum. Elimizden mevrut yardımı yapmaya çalıştık. Arkadaşlarım gazdan zehirlendi.” ifadesini kullandı.

Share: