Veli illerinde içtimai hane projesi başvurularında bahir yaşanıyor

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Cumhuriyet Altını tarihinin genişlik balaban toplumsal göz projesi kapsamında Veli illerinde bile vatandaşlar başvurularını yapmaya başladı.

30 bin 300 konutun yapımının planlandığı Ege Bölgesi’nde e-Ululuk üzerinden referans imkanı olmayanlar, evraklarını dökmek için erken saatlerde El ve Tarım bankaları şubelerinin uğrunda kükremek oluşturdu.

Proje kapsamında 12 ilçede 4 bin 100 bölük yapılmasının planlandığı Manisa’da Umum Bankası uğrunda bekleyen vatandaşlardan Recai Orion, dikiş yaptığını, yıllardır ev sahibi olamadığını, kiradan sıyrılmak istediğini ifade etti.

Avcı, “TOKİ’ye yazılmaya geldim, daha önce da yazılmıştım, çıkmadı. Bu nöbet kader diyelim.” dedi.

Halil Kaptan de proje için Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkürname ederek, sosyal göz projesinin diğer ev fiyatlarındaki yükselişi üstelik durdurmasını beklediğini söyledi.

Yüksel Karaböcü ise mahiye kirası 3 bin lira olan ayrımsız evde oturduğunu dile getirerek, “Ben bu imkanla icar öder kadar evimi alacağım, aile sahibi olacağım. Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Cenabıhak razı olsun. Bu imkanı bize sundu, mutluyuz ve huzurluyuz. Yoksa ben familya sahibi olamazdım.” diye konuştu.

Yüksek Gökmen bile engelli raporu olduğunu belirterek, 10 senedir kirada oturduğunu, proje ile ev sahibi olmayı umduğunu tabir etti.

Denizlili vatandaşlar göz projesinden memnun

Denizli’üstelik 19 ilçede 2 bin 950 konutun yapılması bekleniyor.

Kent merkezinde bankaların bulunduğu Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’na er saatlerde mevrut vatandaşlar, doldurdukları evrakları vezneci görevlilerine isnat etmek amacıyla ara bekliyor.

Başvuru yapanlardan Ali Şenel, basamak sahibi kalkışmak amacıyla vakit beklediklerini belirterek, “Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı müjdeden bilahare eş sahibi olmak için geldik. Aile sahibi tutmak bizim üzere hayaldi. Fakat Cumhurbaşkanımız yardımıyla inşallah ev sahibi olacağız, çokça teşekkür ediyoruz.” dedi.

Duygu Tekin bile bu projede emeği sabık herkese teşekkür ettiğini anlatım ederek, mufassal yıllardır kirada oturduğunu, ocak sahibi olacağı üzere bahtiyar olduğunu dile getirdi.

Share: