Veli illerinde içtimai ev projesi başvuruları sürüyor

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Cumhuriyet tarihinin en balaban içtimai basamak projesi kapsamında Iye Bölgesi’ndeki kentlerde vatandaşların banka şubeleri önündeki referans hareketliliği devam ediyor.

Proje kapsamında 30 bin 300 konutun yapımının planlandığı Ege Bölgesi’nde e-Cesamet üzerinden referans imkanı olmayanlar, evraklarını terhis etmek için El ve Kültür bankaları şubelerine evraklarını doğrulama ediyor.

Denizli’nin Pamukkale ilçesindeki Umum Bankası şubesi önünde karı sahibi olabilmek amacıyla kânunuevvel muntazır vatandaşlardan Dayanıklı Tok, AA içtimai ev projesinin umutlarını artırdığını söyledi.

Başvuru şartlarının memnuniyet verici olduğunu anlatan Tok, “Kampanya çok gür, vatandaşlar bile sargı gösteriyor. Cumhurbaşkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Ondan Tanrı razı olsun. Bizi familya sahibi yapacak.” dedi.

Levent Çokdal üstelik dün namına geçenek gelmediğini, zaman önceki işinin sabah bankaya karışmak olduğunu anlattı.

Burçin Çulluk ise eş sahibi olacağı için kendisini haddinden fazla şanslı hissettiğini tabir etti.

“Çokça mutluyuz, çıktığı zaman dahi konuşuruz”

Manisa’üstelik da El Bankası ve Tarım Bankası şubeleri önünde mazi yaşanan yoğunluğun zaman dahi bitmeme ettiği gözlemleniyor.

Umum Bankası Manisa kalıp şubesi önünde kânunuevvel bekleyen 63 yaşındaki Zehra Tekin, ateşli olduğunu belirterek, “Kendimi bildim bileli kiracıyım, çocukluğumdan beri, bu yaşıma büyüklüğünde… Demincek bire bir rüya doğdu, inşallah çıkar. Cenabıhak razı olsun devletimizden, sağlıklı olsun, var olsun.” dedi.

Makbule Mucan da 20 yıldır kiracı olduğunu anlatarak, “TOKİ imkanı çokça güzelce ayrımsız madde, elden bizim üzere değil gençler amacıyla, cümle için, şu sıradaki insanlar amacıyla. Tanrı hepimiz amacıyla hayırlısını versin. Cumhurbaşkanımıza buradan çok teşekkürname ediyorum. Çok mutluyuz, çıktığı ant de konuşuruz.” diyerek konuştu.

Emekli Hüseyin Çakırdoğan dahi duygularını, “Kader kader, hangi çıkarsa bahtımıza. Cenabıhak devletimize, milletimize zeval vermesin. Devletimiz var olsun, milletimiz var olsun.” ifadeleriyle anlattı.Share: