Vekil Soylu: “Gabar bölgesini 2023’te Cumhuriyetin ikinci asrına önceden tertemiz yapacağız”

Vekil Aristokrat: “Gabar bölgesini 2023’te Cumhuriyetin ikinci asrına başlarken arı sili yapacağız”

“Şehitlerimizin intikamını alıyoruz, bize haddinden fazla çektirdiler”

İçişleri Bakanı Süleyman Aristokrat ‘Karşı Karşıya 100 Çevrim’ programı kapsamında Silivri’de ziyaretlerde bulundu

İSTANBUL – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Biz şehitlerimizin intikamını alıyoruz. Bize haddinden fazla çektirdiler, bu ülkenin gücünü çok zayıflatmaya çalıştılar. Amerika’yı arkalarına aldılar, Avrupa’yı arkalarına aldılar ve bu ülkeyi bölmeye parçalamaya çalıştılar. Allah bize nasip edecek Gabar bölgesini 2023’te Cumhuriyetin ikinci asrına önceden tertemiz yapacağız” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, DOĞRU Öğür İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen “Karşı Karşıya 100 Bölüm” programı çerçevesinde Silivri’de DÜRÜST Tümen İlçe Başkanlığını ve belediyeli mülakat etti, vatandaşlarla benzeri araya geldi. Ortaköy Mahallesi’nde konuşan Icra Vekili Soylu, ” Türkiye’de kısaca 2 buçuk, 3 yıldır afat yoğun geldi. Afetten afete koştuk, terörle mücadeleden terörle mücadeleye koştuk, yangından yangına koştuk. Amma arkamızdan tıpkı tek ‘Nerede bu ihtişam?’ diyen tıpkı hayat bırakmadık. İşini kaybeden yüzlerce kişinin işlerini tıpkısı kısmını devletten bir kısmını bağışlardan topladığımız paralarla, yeniden hareket kurmaları amacıyla destekte bulunduk. Gücümüzün yettiği büyüklüğünde herkese elimizi uzattık ama ‘nerede bu devlet’ dedirtmedik” dedi.

Nazır Aristokrat, vatandaşlarla kardeşçe ettikten sonra Gazitepe Mahallesi’hangi geçti. Tıpkısı kıraathanede vatandaşlarla aynı araya mevrut Vekil Aristokrat, ” Macaristan’dahi Soros Tümen kurdurdu. Altı partiyi ayrımsız araya getirdiler ve iki iri şehrin belediye başkanlarından birisini aday gösterdiler, sonrasında ise Macaristan Başbakanı Orban, hepsini ezdi geçti. Şimdi Amerika’dan binlerce kilometre öteden ülkelere hikaye biçerek, burada büyükelçilerle görüşerek bu işler çözülmez. Buradan Kılıçdaroğlu’na şunu de ifham etmek istiyorum; Kılıçdaroğlu ferda bu büyükelçiye gönderdiğin adamının büyükelçiyle konuşması ayrımsız kaset adına, bu ülkenin bir vatandaşı eliyle savcılığa suç duyurusu yerine giderse ne yaparsın? Büyükelçinin verdiği talimatlar senin partiye ve değişik partilere giderse ne yaparsın? Kasetlerde, partileri elbet sustururuz, anayasayı lacerem değiştiririz, seçimin ilkini hangi devir yapar ayrıksı seçimi ne devir yaparız, alelhusus bu LGBT konusunda bu milletin düşüncesini lacerem değiştiririz, bunların kâffesi benzeri kasette vatandaşın biri getirirse sen ne yaparsın? Bu ülke hangi mandayı kabul etti ne birlikte sömürgeyi bu talih bunların hiçbirini kabul etmez” dedi.

Vekil Aristokrat, “Seçkin madde istismar ediliyor. Bugün Eskişehir’üstelik ağyar ellerinde kılıçlarla geziyorlar diye bir fon bundan sonra ortaya. Ferman verdik konu araştırıldı gelen bilgiye bakarak, Eskişehir’de bir film çekiminde çalışan, bizim ülkenin çocukları olan ve ellerinde de taklit kılıçlarla tıpkısı yerden eksantrik benzeri yere gidiyorlar. Içtimai medyadaki ben ona sorumluluk galerisi diyorum, sorumluluk galerisinde şipşak Suriyeliler kılıçlarla beraber sokak ortasında geziyorlar diye niteleyerek dalavere olgun yapıyorlar. Bunun ufağı büyüğü yoktur bu ayrımsız zihniyettir ve biz bu zihniyeti yenmek durumundayız” dedi.

Daha sonradan Meram Mumcu Meydanı’nda vatandaşlarla tıpkı araya mevrut Bakan Aristokrat, ” Mersin Ağacı, Hatay, Osmaniye, Adana ve Adıyaman’ı içre bulunduran Amanos Dağları’ndan teröristleri temizledik. Yıllarca Karadeniz’da Karadeniz insanını ürküten ve korkulu, Muazzez evladımızın ve astsubayımızın katline etmen olan teröristleri Karadeniz’den temizledik. Erzurum bölgesini teröristlerden temizledik. en üst İran’ın yanı başında kâin ve buraya sınırdan girilmesi haddinden fazla kıytırık olan Tendürek bölgesini temizledik, tertemiz arkaç getirdik. Biz şehitlerimizin intikamını alıyoruz. Bize haddinden fazla çektirdiler, bu ülkenin gücünü çokça zayıflatmaya çalıştılar, Amerika’yı arkalarına aldılar, Avrupa’yı arkalarına aldılar ve bu ülkeyi bölmeye parçalamaya çalıştılar. Cenabıhak bize talih edecek Gabar bölgesini 2023’te Cumhuriyetin ikinci asrına başlarken arı sili yapacağız. Türkiye’yi tertemiz yapacağız” ifadelerini kullandı.Share: