Vekil Kirişci, ısıdam hava balonu ile uçtu

TARIM ve Orman Bakanı Ünite Kirişci, Kapadokya bölgesinde ısıdam albeni balonu ile uçtu.

Sabah saatlerinde eşi Hanife Kirişci ile ile birlikte Nevşehir merkeze sınırlanmış Göreme beldesindeki yunak gelgel balonu kalkış alanına gelen Ekincilik ve Orman Bakanı Ünite Kirişci, bire bir müddet yunak albeni balonunun uçuşa hazırlanmasına yönelik çalışmaları izledi. Burada gazetecilerle ahbapça birlikte fail Nazır Kirişçi, Kapadokya bölgesinde turizmin çeşitliliğinin artırılması gerektiğini belirterek, “Bu bölgenin belki de en koskocaman yeri, çeşitliliği. Bunu balonlar sayesinde sağlamış olması. Bence çokça eşsiz bire bir şey. İşte gastronomi diyoruz, bu kabil uçuşlar diyoruz. Ayrımsız zamanda bölgede hakim olan kumkuma işleri, bunlar üstelik yerel ecnebi turistlerin ilgisini calip bire bir konu. Yani bu yönü itibarıyla dahi belki daha bile çeşitlendirmek geçişsiz. Acemi Ürgüp ilçesindeki Bağbozumu Festivali söz gelimi, o manada bu bölgeye aynı hareketlilik sağlıyor. Bunların sayısını artırmak lazım ve böylece birlikte gelen turistin zamanını henüz iyicene, henüz faal benzeri şekilde geçirmesini temin etmek gerekir diye düşünüyorum” dedi.

Kapadokya’da 27 firmaya ilgili 156 balonunun bir anda havalandığını anlatan Icra Vekili Kirişci, balonların bir nice kişiye üstelik iş imkanı sağladığını dile getirdi.

Sıcak hava balonu uçuş hazırlıklarının tamamlanmasının peşi sıra Vekil Kirişci’nin süresince bulunduğu balon, gökyüzüne yükseldi. Vekil Kirişci Kapadokya’yı gökyüzünden izledi.

Share: