Van haberleri! Adana’da glomus tümörüne yakalanan parasız Van’da sağlığına kavuştu

Adana’birlikte glomus tümörüne yakalanan hastalanmış Van’da sağlığına kavuştu

VAN Boynunda yaklaşık 4 santimlik glomus tümörü olan Adanalı tutkun, Lokman Hekim Van Hastanesinde yapılan liyakatli ameliyatla sağlığına kavuştu.

Adana’da cıvıl cıvıl Emine Sarıdoğan isimli yurttaş, gittiği hastanede boynunda glomus tümörünün olduğunu öğrendi. Adana ve Mersin Ağacı başta tevessül etmek üzere bir nice ildeki şişman hastanelerle iletişime güzeşte Sarıdoğan, istediği sonucu alamayınca arayışına devam etti. Içtimai medyada Lokman Doktor Van Hastanesi His ve Damar Cerrahisi Prof. Dr. Halil Başel’e ulaşan Sarıdoğan, işler olmaya karar verdi. Yaklaşık benzeri hafta önce Van’a mevrut Sarıdoğan, yapılan muvaffakiyetli ameliyatla sağlığına kavuştu.

Konuyla ait açıklamada bulunan Lokman Hekim Van Hastanesi Ruh ve Damar Cerrahisi Prof. Dr. Halil Başel, Adana’birlikte teşhis konulduktan bilahare hastanın ameliyatı yapacak hekim arayışına geçtiğini rapor ederek, ” Türkiye’da Allah’a şükür çok ferah hekimlerimiz var. Gelişigüzel şehirde artık herhangi bir kol ile ilişkin çok iyi hekimlerimiz var amma glomus tümörü çok ender tanıdık tıpkısı çor olduğu amacıyla hekimin çokça mebzul olması yetmiyor. Henüz önceden bu ameliyatları özne ayrımsız doktor olması geçişsiz. Zaten Sazak’deki bire bir müderris hekim ‘Ben önceleri yapamadım amma duygu damarla ilişik rastgele tip ameliyatı eden birisiyiz. İsterseniz yaparım’ demiş. Riskleri olacağını söylemiş ve hastayı uyarmış. Tabi tığ haddinden fazla çok yaptığımız amacıyla hastayı bu konuda bilgilendirdik. Şu ana kadar yaptığımız tümörler içerisinde seninki çokça iri bire bir ur değil dedik hastamıza. Kısaca 4 santimlik ayrımsız tümörü vardı ama buna rağmen yerleşim yeri çok yukarda olduğu için bizi birlikte zorladı. Üste ameliyatta, bol ki eksantrik yerde yaptırmadı, tığ de bu kadar tecrübeye karşın zorlandık dedim. Çarşamba günü geldiler, benzeri çağ ameliyat yaptım erte da taburcu olacak” dedi.

Van’a Türkiye’nin birçok ilinden glomus tümörlü hastanın geldiğini belirten Başel, “Gittiği hastanelerde ‘masada kalabilirsin, damla olabilirsin’ demişler. Allah’a şükür tek karışıklık gelişmedi. Baskı aynı ameliyat oldu ama sonucu haddinden fazla bereketli oldu. Eskiden çokça yadırgıyorlardı amma şimdi haberleri görünce Ordu’dan, Sakarya’dan, Tekirdağ’dan, İzmir’den, İstanbul’dan, Ankara’dan gelince hastalar birlikte daha çok benimsedi” ifadelerini kullandı.

Van’de yapılan başarılı ameliyatla sağlığına kavuşan Emine Sarıdoğan ise ilk duyduğunda çokça gergin olduğunu belirterek, “Hem ırak hem da elbette bir yerdir diye nikbet etmiştim ama tek öyle değilmiş. Hocama çok teşekkürname ediyorum” dedi.

Sarıdoğan’ın kızı Soğan Çiçeği Sarıdoğan da, Adana ve Mersin Ağacı başta atılmak amacıyla beş altı şişman hastaneye gittiklerini ancak temas sonuç alamadıklarına özen çekerek, “Bize yüzdelik 40 felç, yüzde 10 ölümle sonuçlanabileceği ve yüzde 50 birlikte yaşayabileceği söylendi. Tabii olarak bu bizi haddinden fazla yıprattı. Izdırap benzeri gün geçirdik ve bire bir arayışa girdik. Haddinden Fazla şükür Halil Hocama ulaştık. Sonuç adına 2 günde ameliyatımız oldu. Rastgele özdek uğrunda ilerledi. Biz haddinden fazla mutluyuz. İyi ki Lokman Hekim Van Hastanesine geldik ve Halil Hocamıza ulaştık. Herhangi Bir konuştuğumuz güç ‘Neden Van? Başka doktor mu bulunmayan? İstanbul, Ankara’ dediler. Biz 10 hekim bulduk ve sunu aza indirgeyerek Van’ı tercih ettik amma kararsızlık edilecek aynı özdek yok. Antrparantez ben çok bahtlı hissediyorum. Van halkı zaten haddinden fazla misafirperver, sayrılarevi çalışanları apayrı. Halil Hocamı doğrusu anlatmama lazım bulunmayan” diyerek konuştu.

Share: