Vali Gürel, martir babasının isteğini hesabına getirdi

Karabük Valisi Fuat Gürel, Safranbolu ilçesinde martir babasının karye sakinlerinin desteğiyle yaptırdığı caminin tamamlanan belde düzenlemesini yerinde inceledi.

Hakkari’üstelik 1993 yılında martir olan Şehit Er Mustafa Cılız’ın babası Hasan Kuru oğlu adına Kehler Köyü Kırıklar Mahallesinde mevcut kendi arazisine karye sakinlerinin dahi desteği ile cami yaptırdı.

Ağababa Arık, caminin kasaba düzenlemesi için Karabük Valisi Fuat Gürel’den yardım talebinde bulundu.

Gürel’in talimatıyla İl Özel İdaresi ve Safranbolu Kaymakamlığı Köylere Bakım Sevk Birliği marifetiyle başlatılan belde düzenlemesi tamamlandı. Köye gelerek tamamlanan çalışmayı durumunda inceleyici Ilbay Gürel, yetkililerden bilgelik aldı.

Ilbay Fuat Gürel, caminin yapımında emeği güzeşte başta martir babası Mustafa Kuru ve köylülere teşekkürname etti.

‘Hasan Amcamız bu fena hâlde ayrımsız camiyi ve tesisleri kazandırdı, bizden dahi çevre düzenlemesi üzere arzu üstelik bulundu’ diyen Gürel, “Şehitlerimizin, devletimize ve bizlere bıraktığı mukaddes emanetlerinin talebini yerine beyan etmek için ekiplerimizi görevlendirdik ve onlarda bodur sürede bu talebi adına getirerek Hasan amcamıza vermiş olduğumuz sözü namına getirmiş olduk. Ilkin şehidimiz Mustafa Zayıf kalkışmak için tüm şehitlerimize benzeri posta henüz rahmet diliyorum” ifadelerini kullandı. – KARABÜK

Share: