Uşak’tan zelzele bölgesine 1 milyon 300 bin battaniye gönderildi

Uşak’tan zelzele bölgesine 1 milyon 300 bin battaniye gönderildi

UŞAK – Yardımcı Valisi Turan Ergün, Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler peşi sıra bölgeye 1 milyon 302 bin battaniye gönderildiğini açıkladı.

Yardımcı Valisi Turan Ergün, Düzenlilik ve Evgin Ahval Koordinasyon Merkezi’nde Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 şiddetindeki depremler ardından 22 günce süreçte bölgeye gönderilen yardımlar üzerine açıklamalarda bulundu. Hem arama ve istirdat hem de ayrı branşlarda imkânsız için bin 944 personelin deprem bölgesine gittiğini ifade fail Ilbay Turan Ergün, arama istirdat ekiplerinden bazılarının hoşgörüsüz döndüğünü şuanda ise 593 personelin etken namına hareket bölgesinde olduğunu belirtti.

205 nüsha ayrı ebatlarda gelişim makinasının zelzele bölgesine gönderildiğini de sözlerine ekleyen Ilbay Ergün, hareket bölgesinde havaların üstelik itici olması dolayısıyla sunma koskocaman ihtiyacın battaniye olduğunu ve hareket bölgesinin bu sıkıntısını Çeltek’ın yüzünün akıyla giderdiğini söyledi. Sözlerini sürdüren Ilbay Ergün, bu zamana büyüklüğünde Çeltek ili menşeinle sâdır battaniye sayısı 1 milyon 341 bin 768 nüsha battaniyenin 299 tır ve 3 uçakla gönderildiğini söyledi. 1 milyon 302 bin 277 besin ve yardım malzemesinin dahi sarsıntı bölgesine ulaştığını belirten Ergün, kente 7 bin 14 depremzede vatandaşın Yardımcı’a geldiğini söyledi.

Vali Ergün’e toplantıda Belediye Reisi Mehmet Kıvılcım, İl Itimat Müdürü Sevinçli Gezer, İl Güllabi Komutanı Gönüllü Semirtilmiş ve ara sıra çalım temsilcileri birlikte haremlik etti.

Share: